Спецможливості
Новини

Українська Швейцарія або скільки гектарів землі орендують іноземні інвестори в Україні

13.12.2019
1846
Українська Швейцарія або скільки гектарів землі орендують іноземні інвестори в Україні фото, ілюстрація

4 мільйони гектарів або площа Швейцарії — щонайменше стільки с/г земель орендують іноземні інвестори в Україні.

Екодія у партнерстві з ініціативою Land Matrix презентувала інтерактивну мапу контролю сільськогосподарських земель міжнародними компаніями станом на грудень 2019 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Екодія.

Останні місяці в Україні відбуваються гарячі дебати навколо земельної реформи, а саме про зняття мораторію на продаж с/г земель.

Основні дискусії точаться про те, скільки гектарів сільськогосподарської землі зможе зосередити у своїх руках власник та чи матимуть іноземні громадяни доступ до ринку.

Мета цієї карти — показати кількість угод, масштаб вже існуючої акумуляції земель іноземними інвесторами та закликати уряд до ефективного контролю за концентрацією земель через оренду чи отримання її у власність.

Сьогодні зосередження земель у руках міжнародних інвесторів складає не менш ніж 10% (4 мільйони га) с/г земель нашої країни. Такий рівень концентрації земель міжнародними гравцями став можливим через укладення договорів оренди з власниками земельних ділянок, а також придбання корпоративних прав компаній із землею в оренді.

При цьому найбільші землекористувачі з іноземними інвестиціями, які обробляють більше 0,5% всіх с/г земель країни через договори оренди — це українські компанії, що знаходяться в офшорах. Наприклад, агрохолдинги Кернел та Укрлендфармінг контролюють по 500 тисяч га, Миронівський хлібопродукт (ТМ “Наша Ряба”) — 370 тисяч га, Астарта-Київ — 250 тисяч га.

“Концентрація земель агрохолдингами несе загрозу витіснення дрібних виробників із сільської місцевості, що потягне за собою зростання безробіття у селі та вимушену міграцію. Водночас держава приділяє розвитку дрібних агровиробників недостатньо уваги, а надає переваги великому агробізнесу через дотації чи відшкодування сплачених податків”, — Михайло Амосов, координатор ініціативи Land Matrix в Україні.

“Крім того, в умовах зміни клімату інтенсивне землекористування, спрямоване на отримання максимального прибутку, призведе до втрати такої важливої частини екосистеми як ґрунти. Ми рекомендуємо владі швидше налагодити ефективний контроль Держекоінспекції за землекористуванням в Україні, зокрема за компаніями, що контролюють десятки тисяч гектарів земель по всій країні”, — продовжує Амосов.

 

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0