Спецможливості
Новини

Українці придумали, як швидко визначати вміст мікотоксинів у зернових

15.06.2017
1977
Українці придумали, як швидко визначати вміст мікотоксинів у зернових фото, ілюстрація
Прилад BIOsens MYCO може за кілька хвилин надати на мобільний телефон інформацію про показник вмісту шкідливих речовин у зерні, в тому числі особливо небезпечних мікотоксинів

Прилад BIOsens MYCO, який розробляє команда українського вченого Андрія Карпюка, може за кілька хвилин надати на мобільний телефон інформацію про показник вмісту шкідливих речовин у зерні, в тому числі особливо небезпечних мікотоксинів. Нещодавно цей винахід перемыг у міжнародному батлы стартапів в Сан-Франциско (США), пише propozitsiya.com з посиланням на groportal.ua.

Прилад - це біосенсор зі спеціальними смужками, на які піпеткою наноситься розчинена в спеціальному розчині зернова витяжка. Діагностична смужка вставляється в прилад і WF-модуль в ньому передає інформацію на мобільний пристрій.

Оперативний результат отримуєте відразу, для цього навіть не потрібен Інтернет. Але згодом вся інформація синхронізується зі спеціально розробленим веб-сервісом. Завдяки GPS-фіксації кожен результат аналізу відповідно позначається на карті. Можна потім перевірити зразки з різних місць, збирати статистику, аналізувати, робити для себе висновки і прогнози.

Як зазначив А. Карпюк, у світі 25% насіннєвого матеріалу уражається мікотоксинами, втрачається до 1 млрд т харчової продукції. В Америці і Канаді витрачається майже $5 млрд на боротьбу з хворобами харчового походження.

Потенційні споживачі розробки BIOsens MYCO - агрокомпанії, які закуповують додаткову зернову продукцію в різних місцях для формування великих партій. Мобільний і зручний біосенсори не тільки убезпечить від шкідливих речовин, але і здешевить процес. Зараз аналізи доводиться робити в стаціонарних лабораторіях і довго чекати їх результатів. Крім того, прилад стане в нагоді і для аналізу кормів під час годування - для профілактики захворювань у тварин.

Зараз стартаперам потрібні не стільки гроші, скільки гідний партнер-експерт. Тому вже починають пілотний проект з авторитетною аграрною компанією.

Зы серійним виробництвом приладів проблем взагалі не передбачається, їх можна виготовляти і в Китаї. Основна монетизація майбутнього бізнесу бачиться у виготовленні та продажу спеціалізованих смужок - власного інтелектуального продукту, який користувачі будуть докуповувати в залежності від потреб. І їх виробництво планують налагодити в Україні.

Інтерв'ю
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0