Спецможливості
Новини

Україна за півроку імпортувала понад 124 тисяч тон пальмової олії

13.08.2019
575
Україна за півроку імпортувала понад 124 тисяч тон пальмової олії фото, ілюстрація

Протягом січня-липня 2019 року Україна імпортувала 124,3 тисячі тон пальмової олії загальною вартістю $82,3 млн. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Зазначено, що найбільший обсяг пальмового масла був завезений з Індонезії - на $65,8 млн. З Малайзії було імпортовано пальмового масла на $15,2 млн, з Швеції - на $589 тисяч, з інших країн - на $722 тисячі.

У той же час на експорт в січні-липні 2019 року Україна поставила 4,8 тисячі тон пальмової олії загальною вартістю $2,9 млн.

До інформації: за підсумками 2018 року показник імпорту пальмової олії в Україну склав рекордні 220 тисяч тон.

Українські депутати тим часом хочуть заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування. Відповідний законопроект вже був проголосований парламентом в першому читанні.

За словами Сергія Тригубенка, сьогодні українські виробники використовують пальмову олію з метою здешевлення виробництва продуктів харчування, зокрема, молочних.

Зміст "пальми" в товарах, як правило, не вказується на етикетках, що, по суті, є фальсифікацією продуктів.

У той же час 6 серпня в Україні набув чинності закон "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", який встановлює нові вимоги до маркування продуктів харчування. Зокрема, з'явилася вимога до надання інформації про використання в харчовому продукті рафінованих олій або жирів рослинного походження, в тому числі пальмової олії.

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0