Спецможливості
Новини

Україна збільшує експорт органічних зернових культур в Німеччину

07.08.2018
2277
Україна збільшує експорт органічних зернових культур в Німеччину фото, ілюстрація

Останнім часом одним з ключових чинників формування ситуації на глобальному зерновому ринку є сильна засуха в Європі. З урахуванням сформованих погодних умов аналітики постійно знижують прогнози виробництва зерна в ЄС, що надає підтримку цінам. Одним з основних гравців європейського ринку, які найбільшою мірою страждають від посухи, стала Німеччина. У зв'язку з цим ФРН може наростити імпорт українського зерна, пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Аналітики агродепартаменту Єврокомісії прогнозують зниження виробництва зерна в Німеччині в 2018 р до 41,6 млн. тонн, що на 9% нижче торішнього показника і є мінімальним значенням з 2007 р.,  в тому числі очікується зниження врожаю м'якої пшениці на 11% (до 21 , 8 млн. тонн), ячменю - на 8% (до 10 млн. тонн) і кукурудзи - на 3% (до 4,4 млн. тонн). Метеорологи прогнозують, що посушливі умови на території ЄС збережуться ще деякий час, в зв'язку з чим не виключається ймовірність чергового знижувального коригування прогнозів виробництва зерна.

Скорочення врожаїв як в Німеччині, так і в ЄС в цілому, може зумовити приріст поставок українського зерна в цьому напрямку. В першу чергу, це стосується кукурудзи. З жовтня 2017 по червень 2018 року українські сільгоспвиробники експортували до Німеччини 255,7 тис. тонн кукурудзи. Це в 7,3 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом попереднього маркетингового року. Про це повідомляють в інформаційно-аналітичній агенції «АПК-Інформ».

Крім того, українські експортери поставили в Німеччину в 2017/18 МР 16,3 тис. тонн пшениці і 1,1 тис. тонн ячменю. В зазначеній групі особливим попитом користувалися органічні зернові культури: близько 12 тис. тонн пшениці і 1 тис. тонн ячменю.

На думку Президента України Петра Порошенка, в результаті поглиблення співпраці з ЄС в країні відбулися надзвичайні зміни, що наблизила продукцію вітчизняних виробників до до Європи, особливо за останній рік.

За словами Глави держави, поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі відкрила двері в ЄС для українських виробників, про що свідчать динамічні темпи зростання експорту продукції аграрного сектору в 2017-2018 роках.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0