Спецможливості
Новини

Україна скорочує площі вирощування льону

07.09.2018
898
Україна скорочує площі вирощування льону фото, ілюстрація

Перерозподіл між основними гравцями сталося на світовому ринку насіння льону, пише propozitsiya.com, посилаючись на прес-службу Асоціації розвитку льонарства і коноплярства України.
Про це повідомив генеральний директор ТОВ «ПВКФ «Сяйво», голова ради директорів ОС «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Микола Шкурко. За його словами, Канаду витіснили з лідерів Казахстан (вирощує утричі більше - 1,1 млн т) і Росія (удвічі більше - 0,7 млн ​​т).

Незважаючи на досить широкий спектр застосування льону і продуктів його переробки, підприємства України не виявляє значного інтересу до переробки даної олійної культури. Хоча з урахуванням кліматичних умов Україна має достатній потенціал для розвитку виробництва даної альтернативної олійної.

Частка України в цьому році становить 32 тис. т, що становить 1,4% світового виробництва насіння льону.
«Протягом останніх двох років закріпилася тенденція до різкого скорочення посівних площ, оскільки українські насіння не конкурують за ціною. Причина цьому наявнысть 10% експортного мита, якого немає у світових лідерів», - пояснив Шкурко.
Він також зазначив, що переробка льону в технічне масло, для чого «Укроліяпром» відстоює мито, не вирішує проблему, оскільки у нас малі обсяги сировини. Єдине спеціалізоване підприємство, Ніжинський жиркомбінат, наростивши потужності переробки соняшнику, перестане очевидно приймати льон зовсім, вважає Шкурко.
«Таким чином, рекомендації вчених Херсонського державного аграрного університету по розширенню посівних площ під льоном як альтернативи в посушливих районах поки залишаються без економічного підґрунтя і можливості практичної реалізації», - додав експерт, зазначивши, що Мінагропрод не поспішає виправити становище.

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Олег Вагін найбільш примітний своєю відкритістю і готовністю ділитися секретами вирощування багатьох рослин. В останні роки він повністю сконцентрувався на вирощуванні лохини, перейшовши від вирощування саджанців до закладки власної... Подробнее

1
0