Спецможливості
Новини

Україна втратила левову частку цьогорічного врожаю черешень і абрикосів

04.05.2020
978
Україна втратила левову частку цьогорічного врожаю черешень і абрикосів фото, ілюстрація

Ситуація з урожаєм абрикосів і черешень цього року буде критична.

Про це повідомив голова асоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць, пише propozitsiya.com.

Він уточнив, що в смузі від Харкова до Миколаєва вимерзло 70-90% цвіту ранньої і середньостиглої черешні.

Зокрема, постраждав і головний черешневий регіон країни – Мелітопольщина. Оскільки в цей час цвіли й абрикоси, і основна частина насаджень теж знаходиться на Півдні, то й з абрикосами ситуація аналогічна.

Як додав Олександр Матвієць, втрати можуть бути ще більшими. Адже зараз перед садівниками постало складне питання: чи захищати й далі насадження, де вціліло 10-20, у кращому випадку 30% цвіту? Адже мізерний урожай може не окупити витрат на обприскування. Тим більше, що грошей у садівників немає, і реалізація навіть того невеликого обсягу ранньої продукції, який очікується в цьому році, під питанням і залежить від того, чи дозволять роботу ринків.

Бо супермаркети, як скаржиться О. Матвієць, заповнили свої полиці імпортними фруктами і неохоче налаштовані купувати вітчизняні. А без засобів захисту втрати врожаю можуть іще зрости.

Водночас насадження яблуні, як додав голова асоціації «Укрсадпром», не зазнали відчутних втрат, попри снігопади в середині квітня на Західній Україні.

Так, в одному з найбільших садівничих господарств України – ФГ «Гадз», де 14 квітня пройшов снігопад і температура знижувалась до 0, за словами директора з садівництва Тараса Мельника, трохи постраждали насадження груші й сливи, а основна культура – яблуня – не зазнала ушкоджень.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0