Спецможливості
Новини

Україна побила 9-річний рекорд з імпорту овочів

01.10.2019
831
Україна побила 9-річний рекорд з імпорту овочів фото, ілюстрація

Імпорт овочів в Україну істотно перевищив попередній рекорд, який тримався 9 років - з сезону 2009/10 років. Тоді імпорт овочів в країну за сезон вперше перевищив 200 тисяч тон та склав 208,5 тисяч тон. З тих пір обсяг імпорту овочів навіть не наближався до позначки в 200 тисяч тон, але в минулому сезоні він перевищив попередній рекорд відразу на 27% та досяг 264,1 тисяч тон. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Також варто сказати, що в 2018/19 роках обсяги імпорту перевершили показник попереднього сезону в натуральному вираженні більш ніж в 2 рази. За останні ж два сезони обсяги імпорту зросли більш ніж в 3 рази.

У вартісному вимірі темпи зростання були трохи нижче, за рахунок збільшення питомої ваги традиційних недорогих овочів та картоплі в структурі імпорту. Всього за сезон іноземні постачальники овочів та картоплі заробили в Україні 155 млн доларів. Якщо говорити про імпорт в вартісному вимірі, то витрати на імпорт овочів в Україну в сезоні 2018/19 років були нижче, ніж 2012/13 та 2013/14 роках.

Головними позиціями імпорту овочів в Україну в вартісному вимірі були томати, цибуля, перець та огірки. А за обсягом імпорту лідерство вперше в історії захопила цибуля ріпчаста, якої було ввезено за минулий сезон цілих 87 тисяч тон - в 26 разів більше, ніж у попередньому сезоні. Також було імпортовано 66 тисяч тон томатів, 18,3 тисяч тонн товарної картоплі, 14,7 тисяч тон огірків, 11,8 тисяч тон перцю, 9,5 тисячі тон різної капусти та 7,5 тисячі тонн моркви. Фактично Україна наростила імпорт майже всіх без винятку позицій овочів та картоплі, включаючи салатні культури і зелень.

Раніше повідомлялося, що ціни на українську картоплю досягли історичного максимуму. Такої високої ціни на картоплю у вересні, вираженої в гривні, як та, яка встановилася на ринку зараз, не було ніколи в історії.

Ключові слова: Україна, рекорд, імпорт, овочі

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0