Україна не є лідером в експорті борошна, - представник України в ФАО
Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на своїй сторінці в Facebook прокоментував новину, помилково спотворену журналістами. Представник України в ФАО в черговий раз попросив журналістів бути уважнішим, тому що помилкова новина встигла "погуляти мережею".
Новинні агентства України, Білорусії і РФ розтиражували новину про те, що Україна стала світовим експортером цукру. Матеріал був написаний за мотивами щотижневої розсилки ФАО вузькому колу фахівців.
Андрій Ярмак пояснив: "Україна в 2015-2016 маркетинговому році (МР, липень 2015 - червень 2016) стала світовим лідером з експорту борошна з обсягом поставок 344 тисячі тонн, що на 32,5% більше, ніж в 2014-2015 МГ, при цьому ціна українського борошна була найнижчою в світі. Про це повідомила прес-служба Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) з посиланням на радника голови правління ПАТ "Аграрний фонд" Сергія Сакіркіна".
" Всі офіційні прес-релізи ФАО можна знайти на сайті fao.org ", — нагадав представник України в ФАО і додав, що журналістський висновок запозичений із презентації на форумі, де не було сказано нічого про світове лідерство України в експорті борошна. Більше того, Андрій Ярмак підкреслив, що існує рейтинг лідерів-експортерів, до якого Україна не входить.
За словами економіста інвестиційного департаменту ФАО, Україна окремо порівнюється з іншими країнами, які знаходяться поруч у рейтингу, щоб побачити різницю в цінах.
"Ми далеко не світові лідери, поки, але якщо дивитися на динаміку експорту, то можна тільки вітати нашу галузь! Ми дійсно нарощуємо експорт. І невисока ціна на даному етапі це показник не тільки високої ефективності і конкурентоспроможності, а й можливість для завоювання позицій на світовому ринку. Ця галузь вже багато років страждає від безглуздого регулювання цін. Це обескровило її, позбавило інвестицій, висмоктало з неї ресурси. Але вона виживає і розвивається ", — сказав експерт.
Андрій Ярмак зазначив, що розсилки цікавих матеріалів, які переважно формуються під час роботи над проектами, співробітники ФАО роблять для того, щоб ця інформація не губилася. Відповідно, цю інформацію не варто зараховувати до офіційної інформації ФАО.
Наостанок експерт попросив журналістів "завжди повністю читати матеріал", "посилатися конкретно на першоджерело" і "бути пильними".