Спецможливості
Новини

Україна не використовує і 50% можливостей зернових портових терміналів

09.08.2017
1501
Україна не використовує і 50% можливостей зернових портових терміналів фото, ілюстрація

У сфері використання портових терміналів Україна ще не використала й половини свого потенціалу. По «Великій Одесі» потенціал використано на 50%. В довгостроковій перспективі наявних потужностей державі бракуватиме, тож потрібно їх розвивати і будувати нові, переконаний голова  Одеської обласної ради Анатолій Урбанський. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами agropolit.com.

Президент УЗА Микола Горбачов зауважує, що в найближчі кілька років Україні потрібно, по-перше, збудувати 4–5 терміналів сумарною потужністю перевалки 12–15 млн т. По-друге, потрібно підвищити швидкість розвантаження вагонів. Сьогодні вона складає 3-4 тис. т у день, що надзвичайно мало. Це не лише уповільнює роботу портів, а й погіршує оборотність вагонів на залізниці. Оптимальним показником, на думку М.Горбачова, є 10–15 тис. т. «Це суттєво покращить логістичні умови України. Та для цього також потрібно збільшити можливості приймання портових станцій. У деяких портах це зробити практично неможливо, але гарні перспективи мають такі порти, як Южний і Чорноморський», – пояснює перспективи розвитку портових терміналів М. Горбачов.  

Окрім того, Україна потребує нових портових елеваторів, стверджує директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер. «Україна збільшує виробництво, тому буде потрібно більше експортних потужностей. Ми самі фінансуємо декілька об’єктів, зокрема M.V. Cargo», – наголосив він.

Українські порти є ласим шматком для низки вітчизняних і закордонних трейдерів. Із десяток компаній вже інвестують у будівництво перевалочних комплексів, ще така ж кількість – очікують на початок реалізації своїх проектів. Це, зокрема, компанії з Європи, США та Китаю, а також українські зерновики.

За інформацією А. Урбанського, значний інтерес до розвитку транспортних хабів у портах України проявляють компанії з країн Далекого Сходу, включно з Китаєм. На даний момент, 4 компанії заявили про намір інвестувати у будівництво терміналів і залізничних вузлів. Сумарний об’єм інвестицій – $600 млн. Окрім того, для КНР Україна є одним із партнерів у рамках стратегії «Шовкового шляху». Це, на думку А. Урбанського, є позитивним сигналом: «Дуже добре, що Україна буде в стратегії. Ми повинні в повному обсязі користуватися нашим логістичним становищем».

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0