Спецможливості
Новини

Україна почала формувати власні сироварні традиції — переможець конкурсу крафтових сирів

01.09.2019
2782
Україна почала формувати власні сироварні традиції — переможець конкурсу крафтових сирів фото, ілюстрація

Український крафтовий сир "Легенда" отримав найвищу відзнаку на Міжнародному конкурсі у Вільнюсі. У чому секрет успіху приватних сироварів, розповіли сировар Андрій Білий та Світлана Горідько, прес-секретар литовсько-української асоціації "Сировар". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Українське радіо».

Сировар Андрій Білий розповів, що сир "Легенда", який здобув перемогу на міжнародному конкурсі крафтових сирів, витримувався у підвалі три роки. У рецепту цього сиру досить цікава історія: спершу сировари вирішили, що він невдалий, і підозрювали, що його доведеться викинути. Але, витримавши сир у підвалі певний період, вони переконалися, що "Легенда" має право на існування.

"Я вчився на мікробіолога. Тобто я розумію процеси, які відбуваються всередині. Це трошечки допомагає, але я не сказав би, що це пояснює усі процеси, які відбуваються в сирі. Як сировар, я запускаю процес - варка цього сиру в цеху триває десь 5 годин. А далі по цьому вектору він далі розвивається. Якщо сировар дійсно намагався і вклав свою душу, то за три роки ми отримаємо переможця", - вважає сировар.

Світлана Горідько розповіла, що у міжнародному конкурсі брали участь 45 учасників, з яких міжнародне журі обрали 10 фіналістів. Серед фіналістів виявилося 5 українських сирів.

"Ми подавали два сири, коров'ячий "Легенда" і козиний "Старець". Це були два екстратверді сири, витримані по три роки. Обидва сири пройшли у фінал, - поділився Андрій Білий. - "Легенда" виграв у двох номінаціях - "Найкращий твердий сир" і "Приз глядацьких симпатій". Думка журі і думка відвідувачів, які куштували усі сири-фіналісти, збіглась".

Сировар розповів, що якщо раніше українські сировари намагалися створювати свої сири за образом і подобою відомих сирів - пармезану, камамберу - то зараз вже можна говорити про формування українських традицій сироваріння та створення власне українських сирів.

"У нас просто немає традицій, завдяки Радянському Союзу, коли була колективізація і працювали тільки великі заводи. Такий сир можуть робити тільки ферми, не може великий завод робити такий сир, у цьому й проблема, - пояснює Андрій Білий. - Наші сири користуються попитом, але ми не можемо розширитися: наразі кожна головка сиру під увагою, сировар кожну з них доглядає. А якщо ми почнемо збільшуватися, ми не зможемо цього забезпечити".

Він пояснює: автоматизувати процес створення таких сирів неможливо, тому що кожного дня доводиться працювати з різною сировиною, з різним молоком.

"Навіть якби ми захотіли, це не працює. Сировар у процесі має відчути це молоко і якось скоригувати. Кожен наш сировар знає, як робити "Легенду". Але щоразу йому потрібно трошечки корегувати рецепт залежно від того, як проходить процес, щоб врешті вийшов такий сир", - пояснив Андрій Білий.

Ключові слова: Україна, сир, сировари

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее

1
0