Спецможливості
Новини

Україна може забезпечити Європу аграрним біопаливом

01.12.2016
1465
Україна може забезпечити Європу аграрним біопаливом фото, ілюстрація
Аграрії повинні стати основними постачальниками біопалив аграрного походження - солома, стебла кукурудзи, лушпиння соняшника, і т.д., і спеціально вирощених енергетичних культур - верба, тополя, міскантус

Україна має такий великий потенціал розвитку біоенергетики, що може стати "біоенергетичною житницею Європи". Таку думу висловив голова Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха в інтерв’ю AgroPolit.com, повідомляє propozitsiya.com.

За його словами, в країні є все для успішного розвитку цього сектору: величезні ресурси біомаси, значні території вільних земель, сприятливі кліматичні умови, ринкові ціни на традиційні енергоносії, які може бути заміщено біопаливами. Саме аграрії з часом повинні стати основними постачальниками біопалив аграрного походження - солома, стебла кукурудзи, лушпиння соняшника, і т.д., і спеціально вирощених енергетичних культур - верба, тополя, міскантус.

Експерт зазначив: в Україні близько 4 млн га малопродуктивних земель, які не придатні для вирощування сільськогосподарських культур.  Наприклад, можна використати 30 га зони відчуження та безумовного відселення Чорнобильської АЕС, які не входять до радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

С.Савчук розповів, що при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік можна замістити до 5,5 млрд куб.м газу в рік.

Він додав, що в Україні теж існує досить великий потенціал використання енергії, виробленої з біомаси та біогазу, який становить 21,7 млн. т н.е. і який можна використати для виробництва електричної та теплової енергії, а також біопалива. Повне використання цього потенціалу може скласти близько 20% річних енергетичних потреб України.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0