Спецможливості
Новини

Україна позбудеться не тільки скляних теплиць, а й плівкових?

04.02.2022
3135
Україна позбудеться не тільки скляних теплиць, а й плівкових? фото, ілюстрація

3 лютого Україна і Туреччина підписали Угоду про вільну торгівлю. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

Переговори про дану угоду йшли багато років через непоступливість сторін, особливо турецької. Як пояснили у прес-службі Міністерства економіки, завдяки цьому Україна зможе безмитно ввозити до Туреччини більше 10 тис товарів, а ще на 1300 будуть знижені мита та надані тарифні квоти. При цьому буде знята проблема додаткових мит, які Туреччина запроваджувала протягом кількох останніх років.

В Мінекономіки обіцяють, що завдяки скасуванню мит українські експортери заощадять близько $370 млн, а обсяг експорту до Туреччини збільшиться орієнтовно на $313 млн на рік. У міністерстві натякнули, що від угоди виграють передусім українські металурги: угода резервує для України квоти або встановлює нульове ввізне мито на сотні найменувань металопродукції. Крім того, подешевшають турецькі бавовняні тканини, які широко застосовуються вітчизняною легкою промисловістю.

Водночас питання скасування мит на експорт зернових винесли за рамки угоди. Хоча під час переговорів представники Мінекономіки покладали надію на те, що угода дасть змогу збільшити експорт основних польових культур.

Натомість питання торгівлі овочами, фруктами, горіхами під час переговорів щодо угоди про вільну торгівлю, схоже, взагалі не піднімалося. Отже, слід буди готовим до того, що у України зовсім не залишиться інструментів для захисту вітчизняного ринку від імпорту більш дешевих турецьких помідорів, черешні, фруктів, фундуку і т. і. , виробники яких знаходяться в завідомо більш сприятливих умовах завдяки клімату. А зараз внаслідок суттєвого падіння курсу турецької ліри ці переваги стали ще вагомішими. Тож цілком можливо, що Україна залишиться не тільки без скляних теплиць, які зупинилися через захмарні ціни на енергоносії, а й без плівкових, продукцію яких витіснять турецькі конкуренти.

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0