Спецможливості
Новини

УКАБ понизив прогноз урожайності пізніх культур

07.09.2020
1048
УКАБ понизив прогноз урожайності пізніх культур фото, ілюстрація

В зв’язку з несприятливими погодними умовами протягом липня-серпня в низці регіонів України УКАБ понизив прогноз валового урожаю пізніх культур. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку Українського клубу аграрного бізнесу в Facebook.

Зокрема, по кукурудзі прогноз валу скоротився з 35,1 млн т до 32 млн т. Такий розрахунок базується на середній очікуваній урожайності культури в 61 ц/га за площі до збирання 5,25 млн га. Несприятливі умови склалися майже на всій території України, проте найбільше скорочення очікуваного врожаю відбулося в Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській та низці південних областей. В результаті посушливих умов та нестачі запасів вологи в ґрунті спостерігається дочасне висихання і дозрівання рослин. При польових оглядах доволі часто спостерігається недостатня виповненість та порівняно менші розміри качанів кукурудзи.

По соняшнику очікування врожаю знижено до 13,6 млн т, порівняно до прогнозу в 14,8 млн т на початку червня. Середня врожайність за підрахунками має скласти 22 ц/га. Найбільше зниження відбулося за рахунок саме південних областей, де сконцентроване виробництво цієї культури, а також у центральних областях.

Соя також суттєво постраждала від несприятливих умов, тому валовий збір очікується в розмірі лише 2,6 млн т, що на 30% менше тогорічного показника. Таке суттєве зменшення відбулося зокрема за рахунок зменшення площі посівів з 1,6 до 1,3 млн га.

Розрахунок прогнозних показників базувався на основі результатів опитування членів агрономічного комітету УКАБ, яке було проведено в період 1-3 вересня цього року.

Інтерв'ю
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0