Учені назвали причину вимирання бджіл
Канадські, британські та німецькі вчені в першому масштабному загальноєвропейському дослідженні підтвердили, що неонікотиноїди негативно впливають на популяції бджіл, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.
У першому дослідженні вчені спостерігали за трьома видами бджіл, які мешкали в районах зростання олійних культур, оброблених неонікотиноїдами. Виявилося, що чисельність популяцій комах різко знизилася в Угорщині і Великобританії, але не в Німеччині (через доступ комах до широкого спектру квіткових). У всіх трьох країнах спостерігалося зниження репродуктивних можливостей бджіл.
У другому дослідженні вчені спостерігали за канадськими бджолами, які жили поблизу кукурудзяних полів, також оброблених інсектицидами. Виявилося, що середня тривалість життя робочих бджіл даних районів була нижче норми, також скорочувалася чисельність бджоломаток в сім'ях.
Всього вчені поспостерігали за бджолами, які мешкають або розташовуються поблизу полів загальною площею 2 тис. га. Експерти відзначають, що в деградації популяцій бджіл бере участь кілька факторів, використання неонікотиноїдів є одним з них. Відзначається, що дослідження фінансувалося компаніями, що виробляють інсектициди, але його результати інтерпретувалися незалежними експертами.
Бджоли важливі насамперед для запилення рослин. Тільки в США комахи обпилюють, за різними оцінками, до чверті всіх сільськогосподарських культур. Відповідний ринок послуг в країні оцінюється в $10-15 млрд/рік.
Однією з причин вимирання бджіл вчені також називають світову торгівлю комахами, що приводить до поширення кліща-паразита Varroa destructor.