Спецвозможности
Новости

У глобальній продовольчій кризі винна лише росія, — ЄС

24.06.2022
195
У глобальній продовольчій кризі винна лише росія, — ЄС фото, иллюстрация

Європейська Рада визнала росію країною, яка намагається використовувати продовольство як зборю у війні проти України, та одноосібно несе відповідальність за штучно створену глобальну продовольчу кризу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на резолюцію саміту ЄС.

«Росія, застосовуючи продовольство у війні проти України, несе виняткову відповідальність за глобальну кризу продовольчої безпеки, яку вона спровокувала. Європейська Рада закликає росію негайно припинити атаку на сільськогосподарські об’єкти та вивезення зернових культур, а також розблокувати Чорне море, зокрема Одеський порт, щоб дозволити експорт зерна та комерційні судноплавні операції», — наголошується в резолюції.

Європейська Рада також підтримала зусилля Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з цією метою, та підкреслила, що санкції ЄС проти росії дозволяють вільний потік сільськогосподарської та харчової продукції та доставку гуманітарної допомоги.

Європейська Рада підтримала ініціативи Європейської Комісії із запровадження так званих «коридорів солідарності» на кордонах з Україною для забезпечення експорту української агропродукції через різні транспортні шляхи.

Водночас європейські лідери закликали Єврокомісію та країни-члени ЄС, у взаємодії із міжнародними партнерами та організаціями, зокрема, в рамках ООН та «Великої сімки» сприяти вирішенню продовольчої небезпеки. Це буде досягатися, зокрема, шляхом переорієнтації шляхів постачання продовольства, стимулювання розвитку власного продуктивного сільськогосподарського виробництва і вразливих країн, особливо — у Африці, а також створення у країнах, що розвиваються, промисловості з виробництва добрив.

За оцінкою ЄС, кремль намагається використати продовольчу небезпеку як знаряддя війни, що само по собі є воєнним злочином. Спроби звинуватити у нестачі продовольства європейські санкції не мають сенсу, оскільки вони не торкаються поставок продовольства або гуманітарної допомоги.

Интервью
Родион Рыбчинский, председатель ассоциации «Мукомолы Украины»
Украинский рынок муки несмотря на негативные тенденции развивается, для продукции отрываются границы новых стран, а предприятия строят и обновляют свои мощности. О жизни мукомолам вопреки проблемам и
Роберто Хавельяна
Американское издание Future Farming взяло интервью у Роберто Хавельяны - сотрудника отдела компании John Deere, который занимается перспективными разработками мощных тракторов (серий 7R, 8R и 9R) на ближайшие 20 лет. Представляем его... Подробнее

1
0