Спецможливості
Новини

У аграріїв - одна з найменших зарплат в Україні

13.06.2017
1478
У аграріїв - одна з найменших зарплат в Україні фото, ілюстрація
Найменші в Україні зарплати - у сферах харчування (4,6 тис. грн), сільського, лісового і рибного господарства (4,8-5,1 тис. грн)

За даними Держстату, розмір середньої зарплати в Україні коливається від 4,6 тис. грн до 11,8 тис. грн залежно від виду діяльності, пише propozitsiya.com.

Найменші в Україні зарплати - у сферах харчування (4,6 тис. грн), сільського, лісового і рибного господарства (4,8-5,1 тис. грн), а також у педагогів і медиків, які заробляють до 5,3 тис. грн.

Трохи вище аграріїв і вчителів заробляють фахівці в сфері інформації та телекомунікації - 11,2 тис. грн. Співвітчизники, які здійснюють професійну діяльність в науковій і технічній сфері, заробляють до 9 тис. грн.

Найбільше заробляють фінансисти і страховики. Середня зарплата таких фахівців складає майже 12 тис. грн.

Очікується, що вже найближчим часом в українців зростуть зарплати, адже 31 травня Кабмін переглянув прогноз рівня середньомісячної заробітної плати в Україні з 5988 грн до 7104 грн.

У той же час, за словами фахівца експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу «HeadHunter Україна» Катерини Криворученко, на аграрному ринку - після традиційного затишшя, активізувалися всі гравці - і роботодавці, і шукачі.

За даними HH, навесні на агроринку спостерігалося збільшення вакансій на 15% і на 10% більше кількість резюме.

"Примітно, що вже рік ми спостерігаємо за тим, як ринок праці поступово, хоча й повільно, але виходить з кризових ситуацій, роботодавець шукає свого фахівця. Ринок праці з ринку роботодавця перетворюється в ринок праці пошукача. Це дуже цікава тенденція, адже щоб знайти й утримати високоякісного фахівця, потрібно докласти набагато більше зусиль, ніж це було раніше. І відповідно люди, які шукають роботу, можуть більш ретельно вибирати для себе роботу", - вважає фахівець.

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0