Спецможливості
Новини

Туреччина підписала конвенцію про торгівлю пестицидами

18.04.2017
1302
Туреччина підписала конвенцію про торгівлю пестицидами фото, ілюстрація
ФАО одобрило нещодавню ратифікацію Туреччиною Роттердамської конвенції - міжнародного договору, спрямованого на захист здоров'я людини та навколишнього середовища від отруєння пестицидами і потенційно небезпечними хімічними речовинами

ФАО одобрило нещодавню ратифікацію Туреччиною Роттердамської конвенції - міжнародного договору, спрямованого на захист здоров'я людини та навколишнього середовища від отруєння пестицидами і потенційно небезпечними хімічними речовинами. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.uа.

«Роттердамська конвенція є юридично обов'язковою міжнародною угодою про обмін інформацією щодо торгівлі небезпечними хімічними речовинами, включаючи пестициди, які широко використовуються фермерами для боротьби зі шкідниками та хворобами в Туреччині і в регіоні в цілому», - заявив фахівець з агрономії і захисту рослин Субрегіонального відділення ФАО для Центральної Азії в Анкарі Хафіз Мумінджанов.

За його слова, ратифікація урядом Туреччини конвенції - це хороший зразок для інших країн регіону, особливо для Азербайджану і Таджикистану - країн, в яких процес ратифікації вже почався.

Нагадаємо, текст Роттердамської конвенції був прийнятий на Конференції повноважних представників в 1998 році в Роттердамі (Нідерланди), і вступив в силу в 2004 році. ФАО і Програма ООН з навколишнього середовища спільно виконують функції Секретаріату Роттердамської конвенції.

Туреччина підписала Конвенцію в 1998 році, проект закону про її ратифікацію був направлений в Великі національні збори Туреччини в 2010-му.

Після ратифікації Туреччиною кількість країн, що приєдналися до Конвенції, склала 158.

Роттердамська конвенція не передбачає введення заборон, але стимулює механізми обміну інформацією з метою вдосконалення прийняття рішень в області торгівлі небезпечними хімічними речовинами.

Використання системи стандартної маркування хімічних речовин дозволяє зробити міжнародну торгівлю небезпечними хімічними речовинами більш прозорою і менш вразливою до зловживань. Уряди країн несуть відповідальність за те, щоб експортовані хімічні речовини не покидали територію держави в тому випадку, якщо країна імпорту прийняла рішення відмовитися від ввезення конкретної хімічної речовини.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0