Спецможливості
Новини

Триває зниження індексу цін ФАО на продовольство

10.10.2022
686
Триває зниження індексу цін ФАО на продовольство фото, ілюстрація

Середнє значення Індексу цін ФАО (ІЦФ) на продовольство опускається шостий місяць поспіль, і у вересні знизилося у порівнянні з серпнем на 1,1% або 1,5 п до 136,3 п, що на 5,5% або 7,2 п перевищує показник вересня 2021 р.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Graintrade.

Світові ціни на пшеницю у вересні виросли на 2,2% через невизначеність з роботою зернових коридорів у Чорному морі. Їх підтримали дефіцит опадів в Аргентині та США, а також динаміка експорту пшениці з ЄС на тлі дефіциту поставок кукурудзи.

Ціни на ячмінь впали на 3% на прогнозах гарного врожаю в Австралії та рф, тоді як на сорго виросли на 13,2% через прогнози скорочення виробництва у США.

Ціни на рис виросли на 2,2%, найбільше — на індійські сорти внаслідок зміни експортної політики країни та повеней у Пакистані.

Середнє значення ІЦФ на рослинні олії знизилося у порівнянні з серпнем одразу на 6,6% або 10,8 п до найнижчого з лютого 2021 р рівня — 152,6 п.

Ціни на соняшникову олію опустилися до 14-місячного мінімуму внаслідок  збільшення експортних пропозицій з чорноморських країн на тлі низького імпортного попиту. Ріпакова олія дешевшає на прогнозах рекордного світового виробництва у 2022/23 МР.

Значення ІЦФ на цукор знизилося на 0,7% або 0,8 п до найнижчого з липня 2021 р рівня -109,7 п завдяки гарному врожаю в Бразилії та падінню цін на етанол. Прогнози значного світового врожаю у 2022/23 МР тиснуть на ціни, але їх підтримує дефіцит світової пропозиції цукру.

Ключові слова: індекс цін ФАО

Інтерв'ю
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0