Спецможливості
Новини

Третина земель на планеті знищена через сільське господарство

18.09.2017
4437
Третина земель на планеті знищена через сільське господарство фото, ілюстрація
Згідно з новим дослідженням ООН, родючий грунт зникає в обсязі 24 млрд т/рік

Третя частина всіх земель на планеті сильно деградована через ведення інтенсивного сільського господарства. При цьому, згідно з новим дослідженням ООН, родючий грунт зникає в обсязі 24 млрд т/рік, пише propozitsiya.com за матеріалами TheGuardian.

За прогнозами, кількість плодородних земель буде і далі зменшуватися на тлі збільшення попиту на них і на продовольство. Це посилить ризики появи конфліктів, які, зокрема, спостерігаються зараз в Судані та Чаді, якщо не буде вжито заходів з реабілітації земель, попереджає ООН.

Країни, що підписали Конвенцію ООН по боротьбі з опустелюванням в китайському Ордосі, заявили про цілі щодо скорочення деградації земель і їх реабілітації. Цей документ показує, що для мінімізації втрат родючих земель людям необхідно відступити назад і переосмислити те, як вони впливають на грунти і конкурують за землю.

«Всесвітній огляд земельних ресурсів» був представлений як найбільш повне подібне дослідження, яке відображає на картах тісно пов'язані між собою вплив урбанізації, зміни клімату, ерозії та втрат лісу. Але найпотужнішим чинником є ​​розширення землеробства в промислових масштабах.

Глибока обробка грунту, багаторазові збори врожаю і рясне використання агрохімікатів збільшили вихід продукції за рахунок довгострокової стійкості. За останні 20 років обсяг сільгоспвиробництва збільшився в три рази, а кількість зрошуваних земель подвоїлася. Однак з часом це зменшує родючість грунтів і може привести до відмови від таких земель і, в кінцевому підсумку, до їх опустелювання.

Експерти з Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії для земельного огляду ООН порахували, що зниження продуктивності у світі може спостерігатися на 20% орних земель, 16% лісових угідь, 19% лугів і 27% пасовищ.

«Сільське господарство як індустрія добре годує населення, але воно схильне до ризиків. Це схоже на видобувну промисловість», - говорить глава відомства ООН із зовнішніх зв'язків Луїза Бейкер. І той факт, що третя частина всіх земель вже деградована, повинен спонукати до більш активних дій для вирішення цієї проблеми.

«Це досить страшні цифри, якщо враховувати темпи зростання населення. Але це ще не кінець. Якщо уряди зроблять розумний вибір, ситуація може покращитися», - додає Л. Бейкер. При цьому вона відзначила прогрес, досягнутий такими країнами, як Ефіопія, яка реабілітувала 7 млн ​​га землі.

Ступінь негативного впливу на грунт сильно варіюється від регіону до регіону. Найбільш постраждалою визнана територія Африки на південь від Сахари. Однак погане управління земельними ресурсами в Європі також щорічно призводить до втрат родючих грунтів через ерозію в розмірі близько 970 млн т.

Це впливає не тільки на виробництво продуктів харчування, а й на біорізноманіття, втрати вуглецю і стійкість до стихійних лих. Високий рівень споживання продукції в багатьох країнах, таких як Великобританія, також є істотним чинником деградації грунтів в світовому масштабі.

У дослідженні вказується, що тиск на грунт буде збільшуватися, якщо в світі не знизиться споживання м'яса, не буде поліпшуватися правила використання земель і не буде підвищена ефективність сільського господарства.

Переклад Валентини Червоножки

Ключові слова: АПК

Інтерв'ю
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і
10 квітня український підрозділ французької компанії MAS Seeds та фірма Innovation Agro Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження в господарствах, що є клієнтами MAS Seeds, створеної в Ізраїлі... Подробнее

1
0