Спецможливості
Новини

ТОП-5 міфів про соняшник

30.05.2020
2052
ТОП-5 міфів про соняшник фото, ілюстрація

Разом зі зростанням кількісних і якісних показників виробництва соняшнику в суспільстві поширювалися думки про негативні наслідки такої активізації. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro-center.com.ua.

Науковці Одеського державного аграрного університету спростовують поширені міфи про соняшник.

МІФ 1. Після соняшника не треба нічого сіяти. Варто зробити паузу на сезон
Науковці переконані, що таке твердження є міфом. Як доказ наводять дані, що 60% озимого ячменю висівають по соняшнику, а врожайність цієї культури зросла у 1,6 рази й часто перевищує той рівень, який мали по найкращих попередниках.

МІФ 2. Соняшник виснажує ґрунт і зменшує його родючість
Науковці, спираючись на багаторічні спостереження та глибокий аналіз наукової літератури, сумніваються у достовірності цієї тези. Адже за винесенням соняшник перевищує всі культури тільки по калію. Однак і за поверненням калію соняшник не має собі рівних. До того ж у більшості ґрунтів України вміст калію в рази перевищує потреби основних польових культур, і тому калієвий «апетит» соняшнику не несе жодної загрози з боку втрати родючості ґрунту.

МІФ 3. Більше соняшника – більше вовчка
Популярною є теза щодо того, що зростання площ під соняшником призводить до безконтрольного поширення на полях вовчка. Науковці з нею не погоджуються. Адже нині посівна площа соняшника – це 6–6,5 млн/га, або 19–20% усіх посівів.

МІФ 4. Соняшник не має переваг на зерновими
Популярне твердження, що за економічними показниками соняшник поступається зерновим культурам в разі застосування високого рівня технології. Науковці спростовують і це.
Зокрема, економічні показники соняшника переважають над озимою пшеницею. До того ж розрахунок виробничих витрат для соняшнику зроблено за використання Сlearfield-технології, за якої ціна насіння Євролайтинг – стійких гібридів і гербіцидів – дуже висока. Тому в інших випадках економічна перевага соняшнику є ще переконливішою.

МІФ 5. Рештки соняшника витягують із ґрунту азот для своєї мінералізації
Це лише наполовину міф, наголошують фахівці. Адже дійсно, після збирання соняшника частина його стебла залишається без подрібнення, і подальший обробіток ґрунту ускладняється. Але все ж таки і тут можна як антитезу висунути можливість спеціального подрібнення стебел до обробітку ґрунту. Такі механізми вже є і добре себе зарекомендували на практиці, вважають науковці Одеського державного аграрного університету.
Так, щоб подрібнити стебло після жнив швидше, застосовують спеціальні препарати – деструктори целюлози. А додатковий азот вносять додатково за потреби.

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее

1
0