Спецможливості
Новини

ТОП-10 найкрупніших експортерів української пшениці

21.04.2017
3105
ТОП-10 найкрупніших експортерів української пшениці фото, ілюстрація
серед українських компаній, що здійснюють експорт пшениці, складно виділити явного лідера. Ринок досить слабо концентрований щодо основних гравців, однак по п'ять і більше відсотків в обсязі сукупного експорту за підсумками липня-березня 2016/17 МР припадає на чотири компанії: «Нібулон», «Кернел», Cargill і ДПЗКУ

Пшениця врожаю минулого року продовжує активно поставлятися на зовнішні ринки. При цьому обсяги такого експорту демонструють поступове зниження, наближаючись до фіналу сезону внаслідок поступового вичерпання запасів. На експорт Україна відправила понад 15 млн т цієї зернової культури. Про це повідомила аналітик аграрного ринку «ПроАгро» Станіслава Ярош, пише propozitsiya.com з посиланням на proagro.com.ua.

Основним зовнішнім споживачем української пшениці в поточному сезоні залишається Індія, куди була відвантажена п'ята частина українського пшеничного експорту.

«Традиційно найбільший зовнішній споживач соняшникової олії українського виробництва, в 2016/17 МР Індія вагомо наростила закупівлю пшениці з України. Причиною цьому послужив недостатній обсяг внутрішньої пропозиції зернової і, відповідно, значне зростання цін на внутрішніх аграрних ринках країни», - зазначає С. Ярош.

За її словами, географічна структура зовнішньої торгівлі пшеницею українського походження демонструє явну перевагу азіатського регіону. На держави в цій частині світу припадає понад 60% сукупного експорту зернової з України.

«При цьому серед українських компаній, що здійснюють експорт пшениці, складно виділити явного лідера. Ринок досить слабо концентрований щодо основних гравців, однак по п'ять і більше відсотків в обсязі сукупного експорту за підсумками липня-березня 2016/17 МР припадає на чотири компанії: «Нібулон», «Кернел», Cargill і ДПЗКУ», - констатує аналітик.

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0