Спецвозможности
Новости

Тепличні підприємства перебувають на межі рентабельності, — Тарас Висоцький

02.02.2023
334
Тепличні підприємства перебувають на межі рентабельності, — Тарас Висоцький фото, иллюстрация

Через військові дії 40 % теплиць в Україні зупинили свою роботу, інші продовжують працювати, але з меншим випуском продукції. Водночас для того, щоб підтримати будівництво нових теплиць, Урядом було ініційовано грантові програми, кількість заявок за якими зростає щомісяця.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Проектування потребує 2–3 місяці, тому с/г виробники активно почали подавати заявки з жовтня–листопада. Наразі підтверджено заявок на 20 га, на 70 млн грн. За рахунок цих теплиць буде створено близько 250 робочих місць. За цією програмою передбачено можливість профінансувати проекти для декількох сот теплиць», – розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, через відсутність електроенергії немає можливості прискорювати ріст продукції, тому він відбувається природньо. Це впливає на обсяг вирощених фруктів та овочів, через що знижується кількість пропозиції на ринку, але дефіциту немає. У результаті тепличні підприємства наразі перебувають на межі рентабельності.

«Втім є очікування, що вже з весни піде відновлення», – підкреслив перший заступник Міністра.

Також він прокоментував ситуацію із забезпеченням українців борщовим набором — картоплею, цибулею, морквою, капустою, буряком. 

«Ці овочі не залежать від вирощування в тепличних умовах. Картоплі в нас є достатнє виробництво. З капустою — аналогічно, основний сезон закладки минув восени, її достатньо. Трішки менше є буряку і моркви, але не критично, з урахуванням зменшення споживання. Найскладніша ситуація з цибулею, яка у відкритому ґрунті на 80-90% вирощувалася в південних регіонах, більшість — саме в Херсонській та Запорізькій областях. Тому ми її імпортуємо. Логістика налаштована, фізичного дефіциту немає», — зазначив Тарас Висоцький.

Интервью
Сейчас многие производители СЗР, семян и техники прибегают к транспортно-складскому аутсорсингу. Ведь это дает возможность с минимальными затратами (не секрет, что в крупных компаниях затраты на логистику сегодня часто превышают другие... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0