Спецвозможности
Новости

Світовий банк прогнозує зростання цін на продовольство на 23 %

27.04.2022
369
Світовий банк прогнозує зростання цін на продовольство на 23 % фото, иллюстрация

Ціни на енергоресурси та продукти харчування у світі різко зростуть у поточному році внаслідок шоків, спричинених російсько-українською війною.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Бізнес Цензор».

Згідно з прогнозом Світового банку, глобальні ціни на енергоносії у 2022 році зростуть на 50,5 % порівняно з 2021 роком, а у 2023 році знизяться на 12,4 %.

Вартість продуктів харчування, як очікується, підвищиться на 22,9 % цього року та зменшиться на 10,4 % наступного.

Світовий банк відзначає, що у 2021 році енергоресурси вже подорожчали майже вдвічі, а продукти харчування — на 31 %.

У доповіді наголошується, що зростання цін на енергоносії за останні два роки було найбільшим з початку 70-х років, а підвищення цін на продовольчі товари, великими постачальниками яких є росія та Україна, а також на добрива було максимальним з 2008 року.

«Сировинні ринки зазнають одного з найсерйозніших шоків пропозиції за десятиліття через війну в Україні. Викликане цим підвищення цін на продукти харчування та енергоносії матиме гуманітарні та економічні наслідки. Зростання цін на сировину посилить і без того високий ціновий тиск у всьому світі», — зазначив директор групи Світового банку з перспектив розвитку Айхан Коуз.

Зокрема, ціни на пшеницю, згідно з прогнозом СБ, зростуть у 2022 році більш ніж на 40 % і досягнуть рекордних максимумів. Зростання цін чинитиме серйозний тиск на країни, що розвиваються, що залежать від імпорту пшениці.

Интервью
Неделю назад президент Зеленский подписал закон, который назвали законом о земельной децентрализации. Сайт «Пропозиція» решил поинтересоваться у заведующего кафедрой землеустроительного проектирования НУБиП (бывшая УСХА), доктора... Подробнее
Компания ДП «ТАК» (на ринке — с 2013 г.), входившая в состав группы компаний «ТАК», известна в Украине как надежный дистрибьютор и соорганизатор «Битвы Агротитанов». Недавно ДП «ТАК» отделилась от группы компаний «ТАК» и стала... Подробнее

1
0