Спецвозможности
Новости

Ставка на зерновози УЗ по аукціонам в середньому зросла на 33 %

22.06.2022
210
Ставка на зерновози УЗ по аукціонам в середньому зросла на 33 % фото, иллюстрация

На «Прозорро.Продажі» було опубліковано результати аукціонів на використання вагонів-зерновозів АТ «Укрзалізниця», які були проведені 20.06.2022 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці УКАБ.

На аукціони виставлялися 500 вагонів лотами по 50, 20 та 10 вагонів з навантаженням сумарно 100 вагонів/добу протягом 1-5 липня 2022 року.

Переможцем по 90 % виставленого обсягу вагонів на цих аукціонах стала компанія ТОВ «Кернел-Трейд», по решті — ТОВ «Транс-Груп», ТОВ «Агроальянс ЛТД». В середньому по кожному з лотів було 8 учасників аукціонів.

Вартість використання вагонів на аукціонах для перевезення зерна в середньому склала 2873 грн без ПДВ/вагон за добу, що відповідає росту на 33 % від початкової ставки 2167 грн/добу. При цьому, максимальна ставка склала 3801 грн/вагон, що на 75 % вище початкової ставки.

«В минулому році аукціони призвели до зростання вартості користування вагонами з 1000 грн/добу до понад 6000 грн/добу. В результаті аграрії понесли колосальні витрати. Зараз бачимо аналогічний сценарій — лише за один день торгів вартість злетіла з поточної 2167 грн до максимальної ставки 3801 грн. З такою дорогою логістикою аграріям восени сіятися немає сенсу», — зауважив Roman Slaston, генеральний директор УКАБ.

УКАБ наголошує, що під час воєнного стану та умовах штучно створеного дефіциту вагонів механізм аукціонів є недоречним. Варто зауважити, що аукціони для підняття вартості використання вагонів було запроваджено лише для зерновозів, тоді як для інших типів вантажів, зокрема 1-го тарифного класу та позакласних, існують преференційні знижені ставки як на транспортування, так і використання вагонів.

Интервью
Руководители отечественного АПК с высоких трибун часто утверждают, как важно развивать малые и средние предприятия, семейные фермы, вводить переработку, и уверяют во всесторонней поддержке таких производителей. Есть ли основания у подобных... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Кто из сельхозпроизводителей (даже небольших по объемам производства) не мечтает экспортировать продукцию и получать за нее твердую валюту? Посоветовать кому стоит начинать экспортно-ориентированную

1
0