Спецможливості
Новини

Стамбульська зернова угода — в чому вигода Туреччини

25.07.2022
857
Стамбульська зернова угода — в чому вигода Туреччини фото, ілюстрація

Минулого тижня Україна підписала угоду про відкриття зернових коридорів. Згідно з ними, росія пообіцяла не блокувати наші порти, щоб ми мали можливість експортувати продукцію. Оскільки договір укладався в Стамбулі, то Туреччина точно мала б отримати з цього бодай якусь користь. І, як з'ясувалось, вона є.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 24tv.ua.

Під час укладання угод Туреччина отримала у свої руки всі козирі. Державі пообіцяли пріоритет у задоволенні потреб, пов'язаних із зерном. Ба більше, вона матиме можливість купувати його дешевше, ніж інші країни світу.

«Обидва міністри усно заявили, що Туреччині буде надано перевагу з погляду ціни та пріоритетних закупівель. Таким чином ми зможемо купити зерно, яке хочемо купити для власного експорту, за вигідною ціною. Звичайно, вони визначатимуть, скільки і за якою ціною вони продаватимуть у яку країну», — підкреслив голова парламентського комітету з сільського господарства Туреччини Юнус Килич.

Нагадаємо, що угода передбачає постачання 25 мільйонів тонн зерна. Загальна його вартість оцінюється у 15 мільярдів доларів США.

Туреччина не лише купуватиме зерно дешевше, а й отримуватиме його раніше за інші держави. А все тому, що у Стамбулі створять координаційний центр. Там контролюватимуть відвантаження продовольства з України.

Хоч угоду й підписали, на дії росії це аж ніяк не вплинуло. Країна-агресорка вкотре продемонструвала свої терористичні нахили, не протримавшись навіть доби. Один з останніх проявів — ракетний удар по Одеському порту 23 липня. На порушення росією підписаних напередодні домовленостей ООН та ЄС відповіли лише «глибокою стурбованістю».

Інтерв'ю
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0