Спецможливості
Новини

США додатково виділять $2,9 млрд на продовольчу безпеку: до чого тут Україна

23.09.2022
492
США додатково виділять $2,9 млрд на продовольчу безпеку: до чого тут Україна фото, ілюстрація

Напередодні під час виступу на Генеральній асамблеї ООН президент США Джо Байден оголосив про виділення додаткових $2,9 млрд у фонд на врегулювання проблеми продовольчої безпеки у світі, яка зросла через вторгнення росії в Україну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Mind.

Ці гроші «зосереджені на допомозі уряду США у розмірі $6,9 млрд для підтримки глобальної продовольчої безпеки, яка вже виділена цього року», — йдеться у заяві Білого дому.

Близько $2 млрд буде розподілено через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) для фінансування програм з надання харчової допомоги країнам, що найбільш постраждали. Понад $780 млн підуть на фінансування підтримки фермерам для розробки стійких методів вирощування та на покращення системи доставки їжі.

Ще $200 млн будуть скеровані через міністерство сільського господарства США на програми, пов'язані зі шкільним харчуванням дітей в Африці та країнах Східної Азії; така сама сума буде використана для просування еко-френдлі сільськогосподарських проектів.

«Новий транш на $2,9 млрд врятує велику кількість людей за рахунок екстрених заходів та інвестування в середньострокову та довгострокову допомогу в галузі продовольчої безпеки», — йдеться у заяві Білого дому.

Пролонгація української зернової угоди є одним із чинників, які можуть перешкодити посиленню голоду. І цей факт наразі є безперечним для світового політикуму.

«США наполягатимуть на продовженні угоди між росією та Україною, укладеної за посередництвом ООН та Туреччини, яка дозволяє експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію з чорноморських портів», — сказав Держсекретар США Ентоні Блінкен. За його словами, «пролонгація [стамбульської] угоди….це невідкладне питання».

Україна активно використовує можливості морського зернового коридору, відкритого в серпні. І його збереження має критичну важливість для аграрної галузі та для економіки в цілому. Вересень – перший місяць від початку війни, коли було експортовано понад 1 млн тонн пшениці, повідомили в Мінекономіки.

«Станом на 21 вересня ми експортували 1,11 млн тонн пшениці. Загальний експорт за три тижні вересня 6,47 млн тонн (у тому числі 1,38 млн тонн кукурудзи, 1,11 млн тонн пшениці, 562 000 тонн ріпаку, 338 000 тонн олії, 275 000 тонн ячменю)», — повідомив торговий представник України Тарас Качка.

Учора Україна відправила до Афганістану 30 тис. т пшениці. Це вже четверте судно з українським продовольством, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських

1
0