Спецможливості
Новини

Спецрежим для аграріїв: Комітет – за, МВФ - проти

26.08.2016
1355
Спецрежим для аграріїв: Комітет – за, МВФ - проти фото, ілюстрація
Фермеры

Аграрний і податковий комітети Верховної Ради внесли на розгляд парламенту пропозицію про збереження спецрежиму для деяких аграрних галузей у 2017 році.

Про це повідомляє УАК

Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко. Він зазначив, що два профільні комітети, податковий і аграрний, проголосували практично повним складом за законопроект 3851-1, щоб залишити спецрежим для аграріїв, оскільки він працював до 2016 року. Два комітети його проголосували, він був переданий у Верховну Раду, але, на жаль, поки що не виноситься в зал.

За словами Бакуменка, з боку виконавчої влади є лише одна позиція, чому не можна залишити спецрежим, і це пов'язано з підписаними зобов'язаннями з МВФ, які на сьогодні не можна змінювати.

МВФ, як кредитор України, зазначив  заступник голови Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко, для нього потрібне найголовніше — збалансувати бюджет, доходи, витрати і величину бюджетного дефіциту, яка визначена ними на рівні 3,7%. Ми можемо прожити без коштів МВФ, реально управляючи своєю економікою, але роблячи це професійно, і найголовніше — прибрати елемент корупції, яка заважає приходу реальних інвестицій в українську економіку.

До того ж, в Комітеті сподіваються, що високі показники урожаю цього року, таки стануть аргументом для депутатів, аби продовжити спец режим для аграріїв. Однак, все буде зрозуміло вже восени, коли збереться Верховна Рада.

Нагадаємо, ВВП - 1% та інфляція 14% - прогнози Міністерства. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України погіршило прогноз зростання ВВП країни за підсумками 2016 року на 0,1 п.п. - до 1%.

Ключові слова: фермерство

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0