Спецможливості
Новини

Створено ГМ-капустяну міль, яка здатна самознищувати популяцію шкідника

16.02.2020
1307
Створено ГМ-капустяну міль, яка здатна самознищувати популяцію шкідника фото, ілюстрація

Капустяна міль провокує серйозні проблеми у виробників капусти у всьому світі, в тому числі й у Європі.

Для розв'язання проблеми американські науковці створили ГМ-самців капустяної молі, які сприятимуть скороченню популяції шкідника.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gfactueel.nl.

У процесі життєдіяльності капустяна міль шкодить всім хрестоцвітим культурам, включаючи ріпак, різні види капуст, броколі та інші рослини. А вилучення з обігу інсектицидів системної дії призводить до зниження ефективності боротьби зі шкідником хімічним методом.

Для розв’язання проблеми боротьби зі шкідником дослідники Корнельського університету (США) у співпраці з біотехнологічною компанією Oxitech створили ГМ-самців капустяної молі. Після спарювання таких самців з самками розвиток популяції суттєво скорочується, у личинок-самок наступного покоління знижується життєздатність.

Вчені вважають, що використання ГМ-самців капустяної молі (OX4319L) може слугувати екологічно-стійким методом боротьби з цим шкідником на хрестоцвітих культурах. За даними дослідників, такий метод може повністю знищити популяцію капустяної молі протягом декількох поколінь.

Метод науковців ґрунтується на попередніх дослідженнях, розпочатих ще в шістдесятих роках минулого століття, які передбачали застосування стерильних самців для контролю популяцій комах.

Раніше стерильних самців окремих видів отримували в лабораторії за допомогою радіації. Наразі для цього було вперше запропоновано використовувати ГМ-технології. Однак, до практичного застосування цього методу наразі далеко, напрацювання науковців потребують впровадження ряду додаткових досліджень.

На думку фахівців, у майбутньому ГМ-комахи дозволять суттєво знизити застосування хімічних інсектицидів. Такий метод боротьби зі шкідниками є безпечним для здоров'я людей і не викликає алергію.

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0