Скандинавці запустять в Україні проекти в сфері АПК та логістики
Скандинавський Торговий Інститут (TIS) планує запустити в Україні кілька нових проектів, зокрема, в сфері логістики та сільського господарства. Інвестиції вже пішли, зараз обговорюються команди. Про це розповів директор TIS Пітер Томсен, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.
За його словами, в Україні на даний момент є відповідні умови для інвестування.
"Ми приїхали з трьома інвестиційними фондами розглянути конкретні можливості співпраці. В залежності від якості результатів зустрічей, будемо аналізувати, наскільки реально і вигідно буде інвестувати в вашу країну", - повідомив він.
Експерт підкреслив: АПК в Україні дуже великий, ще в радянські часи країна годувала весь СРСР. Зараз є можливість годувати весь світ.
"Тут хороший грунт і відмінні фахівці. Всі зусилля треба спрямувати на розкриття цього потенціалу. Тому що, якщо подивитися на ККД і продуктивність, наприклад, датських агрохолдингів, які в рази менше, ніж українські, то у них ефективність набагато вище. Тут земля дозволяє вирощувати набагато більше за менші гроші, якщо це робити професійно", - підкреслив він.
Значно меншу ефективність агровиробництва він пояснює тим, що в хороший результат потрібно інвестувати кошти - взяти дорогу технологію, залучити дорогих і досвідчених фахівців і отримати від цього віддачу. Замість цього в Україні використовують дешеву робочу силу, замість одного досвідченого і дорогого фахівця наймають трьох дешевих працівників.
"Ваші сільгоспвиробники вважають, що нема чого витрачати $2 млн на нову сучасну техніку, коли у них є три старих трактора, за які не треба платити. Таке мислення треба перебудовувати. На щастя, зараз представники агрохолдингів частіше бувають за кордоном, відправляють в іноземні компанії своїх працівників на стажування. Вони починають розуміти, що багато в чому відстають, вчаться і впроваджують у себе західні підходи до ведення бізнесу. Я не кажу, що зараз в Україні все погано. Я кажу, що прибуток вимагає інвестицій", - пояснив П. Томсен.
Також експерт висловив упевненість, що відкриття ринку землі в Україні убезпечить інвесторів від ризиків, дасть розуміння того, за рахунок чого можна гарантувати повернення вкладених коштів.
Довідка
За даними Мінагропроду, у 2016 році сума капітальних інвестицій в АПК склала 61 млрд грн. На 2017-й експерти прогнозують збільшення інвестицій мінімум в 1,5 рази.