Синьо-жовті кольори «Міжнародного зеленого тижня-2019»
У Берліні завершилася найбільша агропромислова виставка світу, на якій вперше за останні п’ять років була представлена українська експозиція
Виставка «Міжнародний зелений тиждень», котра щороку традиційно відбувається у столиці Німеччини має ще одну неофіційну назву – «Аграрний Давос». Таке порівняння відверто натякає на той факт, що участь у такому масштабному заході є обов’язковою для делегації із кожної країни, де розвинене сільське господарство. Впродовж останніх п’яти років «Міжнародний зелений тиждень» проходив без української експозиції. Саме тому участь 56 вітчизняних компаній у «Міжнародний зелений тиждень-2019» в період із 18 по 27 січня 2019 року стала справжнім економічним та іміджевим проривом із нашого боку. Про це пише propozitsiya.com.
Повернення України на «Зелений тиждень» стало можливим завдяки спільним зусиллям і успішній кооперації українського бізнес-сегмента та уряду», – прокоментував подію Максим Мартинюк, міністр аграрної політики та продовольства на час проведення виставки.
Слід наголосити на тому, що поновлення участі України у найбільшому агропромисловому форумі світу було спільною ініціативою представників урядових органів та громадськості. При цьому вагому роль відіграла особиста ініціатива Максима Мартинюка у якості в.о. міністра аграрної політики та продовольства України.
Україна, як велика країна з прекрасними людьми, з потужною сільськогосподарською галуззю, просто не мала права не бути присутньою на «Зелених тижнях». Я щасливий, що ми повернулися на виставку зі своїм павільйоном, - наголосив Максим Мартинюк.
У Берліні було досягнуто низки важливих міждержавних домовленостей, котрі сприятимуть розширенню українського експорту. Активні перемовини із потенційними партнерами та інвесторами провів особисто Максим Мартинюк. Зокрема, відбулася низка двосторонніх зустрічей української делегації з міністрами у сфері АПК країн Європи – Польщі, Литви, Естонії, Угорщини, Грузії, Латвії. Було також досягнуто важливих домовленостей із канадською стороною та офіційними представниками інших країн світу.
Як наголосила новопризначена в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева: «за результатами січня-листопада 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами ЄС збільшився на $778,6 млн та склав $8,01 млрд. В свою чергу, український аграрний експорт до країн Євросоюзу збільшився на $362,3 млн та сягнув $5,6 млрд».
Ці цифри є красномовним підтвердженням важливості регулярної участі українських компаній у такому представницькому форумі як «Міжнародний зелений тиждень».
Прикметно, що українські учасники, котрі сформували експозицію у павільйоні площею 1,2 тисячі кв. м. представили відразу 21 напрямок агропромислового виробництва. Це стосується як безпосереднього аграрного виробництва – рослинництва, тваринництва і т.д, так і переробних галузей, передусім виробництва продуктів харчування, алкогольних напоїв, органічної продукції та ін. Як засвідчили результати виставки в українських компаній є чим здивувати світового споживача навіть у традиційних галузях виробництва. Скажімо, державне підприємство «Артемсіль» зацікавило гостей свого стенду новою продукцією – оптично сортованою
сіллю, в котрій при виробництві, методом фотосепарації, усуваються темні включення
природного походження (ангідриди). Ця сіль має більш привабливий зовнішній вигляд, в ній також збільшився вміст NaCl до 99%.
Показово, що участь державних компаній у найбільшому агропромисловому форумі світу у Берліні не обмежилася представницькими заходами. ПАТ «Аграрний фонд» на своєму стенді влаштував справжнє шоу по випіканню хліба, де можна було скуштувати гарячу випічку з пшеничного та гречаного борошна власного виробництва Агрофонду. «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) представили власні лінійки продуктових товарів: борошно, крупи, мюслі і пластівці.
Тобто, вже не на словах, а на ділі розвивається напрямок переробки сільгоспсировини та підвищення у нашому експорті частки продукції із доданою вартістю.
Це ж саме стосується і участі у берлінському форумі державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «УКРСПИРТ», керівництво якого розглядає варіанти диверсифікації та експорту продукції, зокрема, із залученням інвестицій для модернізації заводів підприємства спиртової галузі та підвищення їх енергоефективності. ДП «УКРСПИРТ» представило власну торгівельну марку горілку преміум якості “Ukrainian Spirit”, яка стала візитівкою підприємства. Тому участь ДП «УКРСПИРТ» у форумі «Міжнародний зелений тиждень» відкрила нові ринки збуту продукції до Німеччини та інших країн, що збільшить надходження до Державного бюджету України.
До речі, чудову гру показали на німецькому полі і вітчизняні пивовари, представлені відразу чотирма виробниками: «Перша приватна броварня», САНІнБев Україні, «Карлсберг Україна» та «Волинський бровар». Хоча Німеччину справедливо вважають одним із лідерів із якості пива у світі, ті 8 тисяч літрів бурштинового напою, котрі спожили відвідувачі українського павільйону були ними оцінені на відмінно.
Загалом відвідувачі дружно відзначали зразкову роботу українського ресторану при нашому павільйоні, для приготування страв та напоїв куди були запрошені одні з кращих кухарів та барменів України. На виставці у Берліні була широко представлена сучасна українська кухня, яка нічим не поступається традиційним національним кухням Європи. В створенні меню для ресторану павільйону України на виставці «Міжнародний зелений тиждень-2019» брав участь один із найвідоміших шеф-кухарів України – Віктор Титов.
Особливо слід відзначити участь у виставці «Міжнародний зелений тиждень-2019» одного із кращих українських агропромислових виробників – компанії МХП. Для таких потужних гравців ринку берлінський форум - це відмінна нагода представити міжнародним партнерам величезні можливості подальшого розвитку аграрного виробництва в Україні та інвестування у нього, а також вагому роль українських виробників у вирішенні завдань глобальної продовольчої безпеки. Компанія разом з іншими учасниками виставки продемонструвала на світовому рівні високі технологічні та інноваційні досягнення у галузі виробництва продуктів харчування.
Наголосимо, що український павільйон у Берліні став одним із головних інструментів підтримання позитивного іміджу нашої держави у світі. Десятки тисяч відвідувачі мали змогу переконатися в тому, що агропромисловий сектор, значна частина економіки та інфраструктури України розвивається і обіцяє привабливі перспективи в плані інвестицій та партнерських відносин. Тут було все: сучасне дизайнерське оформлення в національних кольорах, чітко позиціоновані стенди окремих компаній-учасників, сувенірна продукція на згадку, українська музика в етно-стилі, щира гостинність, частування відвідувачів українськими стравами. Це саме те, що потрібно на форумах із такою великою кількістю відвідувачів (понад 400 тисяч людей!) та представниками найбільших продовольчих компаній світу.
У виставці «Зелений тиждень-2019» взяли участь понад 1700 компаній-учасників із майже 70 країн світу. Для того, щоб вигідно виділятися на такому масовому тлі потрібно було не просто оформити унікальний національний павільйон і продумати програму заходів за що окрема подяка організатору - ТОВ «ТД «Промфінінвест». Організатори також висловлюють глибоку подяку Надзвичайному та Повноважному Послу Україні в Німеччині Андрію Мельнику за всебічну підтримку у підготовці участі нашої держави у форумі.
До речі, відмінно була продумана експозиційна та сувенірна складові експозиції України. Достатньо сказати, що на виставку було превезено 19 тон (!) різноманітної продукції українського виробництва, а відвідувачам лише у перший день відкриття павільйону було роздано 3000 стікерів-сердечок із написом I Love Ukraine.
«Шабо», «Колоніст», «Перша приватна броварня», «Житомирські ласощі», «Чумак», Jaffa, «Баварія», «Фарро», «Галка», «Майстерня карамелі», Leopolis, Favorine Foods, «Доообра ферма», Organico, Nezhin, «Козуб», «Асканія-Пак», Екона, Liqberry, «Золотий век», «Теремно», «Квант» - це так би мовити, перші українські ластівки на «Міжнародному зеленому тижні», які презентують собою нове вітчизняне агропромислове виробництво.
Новопризначена в.о. міністра аграрної політики України Ольга Трофимцева особливо відзначила прогрес вітчизняного виноробства, яке буквально відродилося впродовж останніх років всупереч окупації Криму та пов’язаним негативним явищам.
Одним з видів продукції АПК, яку ми з гордістю представили на виставці «Міжнародний зелений тиждень» в Берліні, була продукція наших виноробів («Колоніст», «Шабо», «V.PETROV»). Надзвичайно приємно бачити позитивну динаміку розвитку сектора виноградарства та виноробства, всупереч тимчасовій окупації Криму та іншим викликам. Ми експортували вина та іншої продукції виноробства на понад 38 млн. доларів в минулому році, що на 20% більше порівняно з 2017 роком хоча досі є нетто-імпортерами цієї продукції (імпорт в 2018 році склав 113,5 млн. дол.). Я абсолютно переконана, що українське вино буде і далі впевнено завойовувати нові ринки і нових прихильників в усіх регіонах світу, - зазначила Ольга Трофімцева.
Українська експозиція у Берліні – це не просто перелік продуктів народного споживання, а сукупність яскравих здебільшого натуральних оригінальних брендів, котрі поєднуються у цілі напрямки та індустрії. Це натуральні соки і фрукти, натуральні солодощі, мед, різноманітні соуси та консервовані овочі, натуральні вина та багато чого іншого. Продукція такого високого ґатунку на Заході вважається елітною та реалізується за спеціальними високими цінами. Тому українські продукти та напої можуть зайняти унікальну нішу на європейському та інших ринках, зважаючи на наш потужний потенціал у виробництві органічних та традиційних продуктів харчування.
Яскравим зразком такого сучасного підходу у харчовому виробництві є компанія «Асканія-Пак» - лідер українського ринку з виробництва сухих і пастоподібних продуктів харчування в порційній упаковці і багаторічний лідер з виробництва і експорту меду в Україні. Команда «Асканія-Пак» орієнтується на виробництво винятково якісних продуктів для реалізації їх як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках. В Берлині компанія представила інноваційну для німецького споживача лінійку крем-медів поєднаних з ягодами та фруктами, яка отримала величезну кількість позитивних відгуків від відвідувачів заходу.
Наприкінці наголосимо на тому, що керівництво усіх без винятку вітчизняних учасників виставки «Міжнародний зелений тиждень-2019» цілковито задоволено результатами представлення своєї продукції у Берліні, а також перемовинами та налагодженими на виставці контактами. Ось що говорить, наприклад, заступник директор ТОВ «Майстерня карамелі» Анна Кушкова:
Виставка перевищила всі наші очікування, це справді дуже масштабний і потужний захід з величезним потоком людей, який ніколи не зменшується. Сподобався формат - все проходило дуже ненав'язливо, сама будівля складається з павільйонів, і в кожному з павільйонів була представлена інша країна з своїми характерними особливостями.
Для нашої компанії було важливо представити себе на іноземному ринку, щоб познайомити людей з нашим продуктом, а також особливостями його приготування, адже ми вирізняємося тим, що готуємо натуральні солодощі власноруч. Від нашої компанії було представлено 5 різних продуктів і понад 20 різних номенклатур, загальною вагою близько 1 тони. Окрему подяку хочемо висловити організаторам, які попри великий об'єм роботи, завжди знаходили час допомогти нам у вирішенні тих чи інших питань. Ми були б раді брати участь в подібних виставках знову! Дякуємо!
Аналогічно оптимістично щодо майбутнього участі України у «Міжнародному зеленому тижні» і перспектив для бізнесу висловлюється і Максим Мартинюк:
Для майже півмільйона відвідувачів Grüne Woche, більшість з яких для українських компаній є тими самими «європейськими споживачами» - це нагода познайомитися з українськими продуктами, а потім із приємністю виявити їх у себе в найближчому супермаркеті, - вважає він.
Відповідно, ці та інші враження від «аграрного Давосу» дають підстави вважати, що думка Ольги Трофімцевої про необхідність регулярної участі України у цій виставці справдиться на всі 100%:
Я особисто сподіваюся, що цей comeback (повернення до участі у виставці «Міжнародний зелений тиждень-2019») не буде одноразовою акцією, а стане початком нового етапу історії України на «Зеленому тижні». Але не тільки це. Ми повинні своїм поверненням дати сигнал світу, ЄС, Німеччини, і перш за все самим собі про те, що країна змінюється, АПК змінюється, ми ростемо і міняємо наші підходи в роботі, в координації зусиль бізнесу і країни. І саме це дасть нам якісно новий результат не тільки в короткостроковій перспективі, - зазначила міністр аграрної політики та продовольства України.