Спецможливості
Новини

Сільськогосподарські землі на Донеччині поки не розміновують

23.10.2023
661
Сільськогосподарські землі на Донеччині поки не розміновують фото, ілюстрація

Донеччина досі не входить в план агророзмінування, тож всі землі, де йшли бої, була окупація або наближені до лінії фронту – небезпечні, повідомила заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку Донецької ОВА Олена Рибакова.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

У наступному році, за планом уряду, на Донеччині має запрацювати програма компенсації аграріям витрат за розмінування сільськогосподарських земель, розповідає Рибакова.

«Поки що у нас не розміновуються сільськогосподарські угіддя того, що перевага йде до забудованих територій та промислових. Наступного року, коли будуть міжнародні партнери або ліцензовані оператори протимінної діяльності, якщо вони будуть працювати в Донецькій області, передбачається програма, яка відшкодує фермерам їх витрати на обстеження й розмінування сільгоспугідь. Адже на розмінування й обстеження сільгоспугідь саме в Донецькій області у наших місцевих ДСНС мало ресурсі», – пояснює заступниця директора агродепартаменту.

Загалом, площа полів, які потрібно обстежити саперам, складає 61,5 тисячі гектарів сільгоспземель: це деокуповані території (Лиманська та Святогірська громади), а також райони, де йдуть бойові дії території. Проте наразі, поки не закінчиться активна фаза бойових дій, обласна влада визначила під першочергове розмінування, за даними Рибакової, 21 тисячу гектарів.

«Донецька ОВА, визначили ділянки, які віддалені від бойових дій, які вже не за 20 кілометрів, а й більше від лінії зіткнення й які можна обстежити й розмінувати. І площа таких земель, які навіть під час війни можна розміновувати й повертати до сільськогосподарських робіт, складає 21 тисяча гектар. Це перша черга», – пояснює Рибакова.

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0