Спецможливості
Новини

Швеція готова активізувати співпрацю з Україною, проте є нюанси

12.06.2017
1486
Швеція готова активізувати співпрацю з Україною, проте є нюанси  фото, ілюстрація

Шведські компанії з підозрою ставляться до перспектив інвестування в Україну через постійні корупційні та політичні скандали. Третина шведів узагалі сумнівається, що Україна віддана європейським цінностям. Такі данні оприлюднили аналітики Інституту світової політики під час презентації дослідження "Аудит зовнішньої політики: Україна-Швеція», повідомляє propozitsiya.com.

За словами аналітика Інституту світової політики Дарії Гайдай, українському уряду не вдалося переломити негативну тенденцію і зробити Україну більш привабливою для шведських інвесторів, які вже встигли розчаруватися у можливості ведення прозорого та чесного бізнесу в Україні.

Незважаючи на це, Швеція активно підтримує і допомагає Україні. В 2016 році обсяг інвестицій склав 8 млрд шведських крон (близько $905 млн). Протягом семи років у рамках різних програм і проектів до України було спрямовано €175 млн загалом. За обсягом допомоги Україна є абсолютним лідером не лише з-поміж країн східного партнерства, а й у порівнянні з країнами Західних Балкан і Туреччини.

Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Хагстрьом стверджує, що Швеція бажає дружніх стосунків і підтримує реформи в Україні, розвиток громадянського суспільства. У посольстві Швеції в Україні діє великий підрозділ по сприянню розвитку реформ в Україні. “Щорічна підтримка становить $25-30 млн - це стабільна сума для втілення реформ", - повідомив М. Хагстрьом.

За словами директора Українського інституту у Швеції Наталії Пасічник, шведи дуже відкриті для всього нового. «Велику увагу приділяють безпечним і корисним для здоров’я продуктам. Тому українська органічна продукція могла б мати успіх у шведських споживачів», - зазначила Н.Пасічник і додала, що частка України в шведському експорті дуже низька і складає лише 0,3%, а в імпорті - 0,1%. Проте зараз спостерігається певна активізація торгівлі між двома країнами.

Заступник виконавчого директора Міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка зазначив, що швецька сторона очікує від України більшої уваги до питань довкілля, в противному випадку це може викликати громадські акції обурення проти незрілості українського суспільства. «Подібна акція була в Нідерландах, коли там висвітлювались питання, що українські виробники м’яса птиці не дотримуються норм захисту довкілля», - розповів він.

Світлана Цибульськаs.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0