Спецвозможности
Новости

Селяни Вінниччини отримали 20 тонн елітної картоплі

26.04.2022
413
Селяни Вінниччини отримали 20 тонн елітної картоплі фото, иллюстрация

Насіння картоплі високоврожайних сортів нідерландської селекції безоплатно отримали охочі у Калинівській громаді, розповів заступник Калинівського міського голови Віктор Кособуцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення Калинівської міської ради..

«Калинівська міська рада долучилася до всеукраїнської акції «Сади Перемоги» і домовилася про постачання до нашої громади високоврожайних сортів картоплі, — розповідає Віктор Кособуцький. — Отримали Рів’єру та Пікассо голландської селекції. Поставила їх компанія «Агріко Україна». Гуманітарну допомогу нашим селянам підприємці надали разом з Інститутом картоплярства Національної академії аграрних наук України».

Зі слів заступника міського голови, напередодні акції вони попередили старост сіл, щоб охочі отримати посадкову бульбу зверталися до них. Так сформували заявки.

Таких виявилося чимало. У цьому посадовець переконався особисто, коли роздавали картоплю у центрі Калинівки.

«Щоб пришвидшити роботу і виконати її організовано, довелося мені особисто піднятися в кузов автомобіля, яким доставили насіння, засукати рукава і видавати сітки з картоплею, — сказав Кособуцький. — Зрозуміло, охочих було значно більше, ніж можливостей забезпечити усіх насінням. Однак допомога, яку ми отримали, є вкрай важлива за нинішніх умов. Маємо забезпечити продовольством не тільки свій регіон. Треба буде допомагати тим областям і районам, де люди позбавлені можливості обробляти землю через російських агресорів».

Віктор Кособуцький уточнив, що Калинівська громада — одна з тих, де традиційно віддають перевагу вирощуванню картоплі. Нею займаються як сільськогосподарські підприємства, так і селяни на присадибних ділянках. Саме тому міська рада звернулася з проханням допомогти насінням бульб.

Интервью
В сезоне-2017 представительство Syngenta в Украине признано рядом аналитиков и аграрных СМИ одной из самых успешных транснациональных компаний в стране. Syngenta Ukraine лидирует в сегменте продаж СЗР и семян, оказывает консалтинговую и... Подробнее
Считается, что для украинского элеватора хороший показатель - 3 оборота за сезон (это когда элеватор мощностью единовременного хранения 50 тыс. т за сезон переваливает 150 тыс.). Элеватор «Агродар-Бар», расположенный в селе Межлесье... Подробнее

1
0