Спецможливості
Техніка та обладнання

Себе показати та знайти надійних партнерів

17.12.2019
1798
Себе показати та знайти надійних партнерів фото, ілюстрація
Причіп ПТ-16 для автоматизованого збирання, перевезення та скиртування квадратних тюків соломи

Для ТОВ «Завод Кобзаренка» цьогорічна участь у ганноверському заході — це далеко не перша виставка такого високого рівня. Їхній досвід роботи дає змогу не просто представити власну продукцію широкому колу відвідувачів та поспілкуватися з партнерами-дилерами, а й знайти і домовитися з іншими компаніями щодо можливості постачання й подальшого створення шляхом компонування нового обладнання, якого вкрай не вистачає в Україні.

 

 

 

 

 

Сьогодні продукція заводу вже експортується до 30 країн світу, серед яких — і заокеанські країни, такі як Австралія та Південно-Африканська Республіка, де наша техніка користується високою популярністю. «За допомогою цієї виставки ми першочергово заявляємо про себе як українського виробника техніки світової якості та функціональності. І плануємо значно розширити межі експорту власної продукції. Зокрема, заплановані зустрічі з представниками дилерських компаній із таких країн, як Індія, Пакистан, Єгипет, Саудівська Аравія, які цікавляться технікою нашого виробництва», — говорить директор і власник заводу Анатолій Кобзаренко.

Анатолій КобзаренкоНа стенді компанії була представлена лише невеличка кількість техніки, що користується широкою популярністю в Європі, із великої лінійки машин і обладнання, які виготовляють на заводі. Це, звісно ж, самозавантажувальний причіп-тюковоз для прямокутних тюків ПТ-16 «Квадро», перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-30, універсальний зсувний причіп ТЗП-39 «Атлант» із пристосуванням для розкидання гною, розвантажувач/завантажувач вагонів РВМ-180, зернопакувальна машина ЗПМА-180 (автономна).

«На мою думку, це той мінімум, який користуватиметься популярністю у європейських фермерів. Тож ми зможемо гідно конкурувати з європейськими виробниками та оперативно виготовляти техніку на їхнє замовлення. Адже, наприклад, цистерни для перевезення рідкого гною, води, тощо нашого виробництва також користуються величезною популярністю в німецьких фермерів. Але ж і конкуренція в цьому сегменті просто шалена (самохідні, причіпні — із різною кількістю осей та різною комплектацією — цистерни були широко представлені як мінімум у трьох виставкових павільйонах. — Прим. ред.). Тому було прийнято рішення не везти на виставку таке обладнання», — говорить пан Анатолій.

З останніх заводських розробок можна відзначити автономний пакувальник зерна у рукави, який працює від власного дизельного двигуна фірми Lombardini. «Технологія зберігання зерна з використанням пакувальника ЗПМА-180 дуже цікава для невеликих і середніх фермерських господарств. Адже вона не потребує залучення великої кількості техніки та обслуговуючого персоналу. Всі операції може виконувати оператор трактора, який підвозить зерно з поля, — говорить пан Анатолій. — Зернопакувальник може мати привід робочих органів як від електродвигуна, так і від ДВЗ — усе залежить від потреб фермерів. Наприклад, австралійські фермери, куди ми вже відправили цей пакувальник, обрали варіант із дизельним двигуном, а от румунські користувачі надають перевагу машинам із електродвигуном.

Серед новинок також слід відзначити причіп для автоматизованого збирання, перевезення та скиртування квадратних тюків соломи, у якому робочий процес виконується практично в повністю автоматичному режимі. «У робочих умовах причіп випробовували два сезони поспіль. І сьогодні ми з гордістю можемо представити робочий екземпляр — уже із урахуванням і виправленням неточностей у роботі, які були на початку випробувань. Та й, зазначу, ті вдосконалення стосувалися не технічного виконання машини, а більше — автоматизації робочого процесу, так званої електроніки», — говорить директор.

 

Майбутнє, якого… не було на стенді

Ставку на деревну щепу як альтернативний вид палива на підприємстві поставили досить давно. Тож виробництво й реалізація щепи — ще один напрям діяльності компанії. Сьогодні ТОВ «Завод Кобзаренка» володіє парком потужних самохідних щепорізів, які працюють як для задоволення власних потреб у виробництві щепи, так і на умовах оренди — в підприємствах клієнтів компанії. «В Україні потреба у відповідному обладнанні досить висока, тому було прийнято рішення про створення сучасних вітчизняних машин такого призначення із використанням комплектуючих від провідних виробників цього спеціалізованого обладнання», — говорить директор підприємства.

Для реалізації цього проєкту будуть використані потужна дробарка щепи фірми Eschlblöck із власним двигуном та шасі автомобіля МАЗ. «На ринку Європи (та й України) є готові рішення, втілені на базі вантажівок MAN, Volvo, Mercedes тощо, вартість яких суттєво вища. Ми плануємо створити рішення на базі дешевшого автомобіля, що зменшить вартість продукції і, відповідно, буде по кишені українському споживачеві», — ділиться планами пан Анатолій.

Варто зазначити, що на підприємстві вже чітко відпрацьовано технологію заготівлі, зберігання та спалювання цього цінного з погляду енергозбереження виду палива, що дає 10-кратну економію порівняно з використанням газу.

Звісно, будь-яка технологія потребує відповідних технічних рішень. Сьогодні компанія пропонує промислові щепорізи для подрібнення деревини, причіп «Атлант» для перевезення до котла маси, призначеної для спалювання. До того ж цей причіп спеціально змонтовано на автомобільному шасі, тож проблема перевезення щепи на далекі відстані легко вирішується.

Пакувальник зерна від автомобіля ЗПМА-180 у роботі — просто, швидко, надійно

 

Також, за словами керівника, впровадження технології використання альтернативних джерел енергії дає змогу повністю відмовитись від застосування газу всім державним установам. Незалежно від місця їхнього розташування: чи то в селі, чи в місті. Багато хто говорить, що це нереально, і для переходу, наприклад, міської шкільної котельні на щепу потрібно багато місця для складування біомаси. Та на заводі вже є рішення й для цього! Для накопичення готової до використання маси поблизу котельні монтується звичайний контейнер, розрахований для роботи котельні впродовж доби чи декількох діб. Під час роботи котельні біомасу підвозять за допомогою зсувного причепа «Атлант».

Також керівник підприємства зазначив, що в рамках виставки було досягнуто домовленості з одним із німецьких виробників причепів щодо реалізації продукції «Заводу Кобзаренка» під торговою маркою німецької сторони. А це не що інше як свідчення довіри європейського виробника до якості продукції українського заводу! Адже навряд чи європейський виробник ставитиме під сумнів власну репутацію.

Також компанія наступного року планує представити партію причепів, кузови яких виготовлені з надміцної сталі Hardox, що розширює можливості їхньої експлуатації (наприклад, для використання в кар’єрах, під час будівництва доріг тощо), та партію причепів із кузовами з алюмінію.

 

А. Сухина

a.sukhina@univest-media.com

Інтерв'ю
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0