Спецможливості
Новини

Розкрито схему, за якою російський аміак будуть транспортувати через Україну

15.12.2022
976
Розкрито схему, за якою російський аміак будуть транспортувати через Україну фото, ілюстрація

Іноземний трейдер закуповуватиме аміак у росії і транспортуватиме його через Україну в порт Одеси, звідки його поставлятимуть морем в інші країни, розповів співвласник «Уралхіму‎»‎ Дмитро Мазепін в інтерв’ю FT.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.

За інформацією бізнесмена, американська або інша неросійська компанія, «‎обрана з трьох-чотирьох найбільших міжнародних трейдерів»‎, буде закуповувати аміак у росії та транспортуватиме його через територію України до порту Одеси, звідки його перевозитимуть через Чорне море в інші країни.

Мазепін запевнив, що експорт може розпочатися «негайно‎», і додав, що «приблизно 80% продукції буде спрямовано в країни Африки‎».

Крім того, як передає видання, Мазепін закликав світових трейдерів розблокувати поставки російського аміаку за посередництва ООН.

За його словами, відновити постачання аміаку, що використовується як сировина для добрив, необхідні для пом’якшення глобальної продовольчої кризи.

Нагадаємо, що у листопаді Мазепін поскаржився путіну на те, що питання прокачування аміаку через Одесу не вирішилося після продовження «‎зернової угоди»‎. За словами «бізнесмена», у рамках переукладеної угоди сторони, зокрема, домовилися дозволити транспортування аміаку з підприємства «Тольяттіазот‎»‎ територією України. Однак досі «рухів ніяких немає‎».

ООН 1 грудня анонсувала укладення угоди про відновлення експорту російських азотних добрив найближчим часом. Заступник генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс говорив, що на відновлення поставок піде до двох тижнів.

Інтерв'ю
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее

1
0