Спецможливості
Новини

Росія планує вкрасти в України майже 1,8 млн тонн зерна

27.10.2022
374
Росія планує вкрасти в України майже 1,8 млн тонн зерна фото, ілюстрація

Росія має намір цього року експортувати з окупованих територій в Україну майже 1,8 млн тонн зерна. Через морські порти в анексованому Криму, начебто, вже переправлено близько мільйона тонн. Це випливає з російських документів, які вдалося побачити NDR, а також з оцінки даних суден і супутникових знімків.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на NDR.

З початку війни з порту Севастополя в анексованому Криму вийшли близько 20 суден, навантажених пшеницею та іншим зерном. Більшість перевезень йдуть до Сирії, росії чи Туреччини.

Вантажні листи свідчать, що до кінця року з Севастополя заплановано ще майже 40 поставок. У списках вперше відображаються дати завантаження та кількість для майбутніх поїздок. Це говорить про те, що російські окупанти, очевидно, вже організували матеріально-технічне забезпечення для майбутнього розкрадання зерна.

У разі здійснення запланованого експорту росія могла б отримати від нелегального експорту близько 600 мільйонів доларів США за світовими цінами цього року.

За даними українського уряду, сума вкраденого становить приблизно чверть загального врожаю зерна на окупованих росією територіях. Заступник міністра сільського господарства України Тарас Висоцький в інтерв’ю NDR також попередив про соціальні наслідки для фермерів, які постраждали від крадіжок:

«Це неймовірно і величезна проблема, в тому числі соціальна. Йдеться про тисячі фермерів».

Українські аграрії повідомляють, що російські окупанти конфіскували зерно, яке залишилося у селян, які втікали з окупованих територій. Інших фермерів буде експропрійовано або їм доведеться продавати своє зерно за демпінговими цінами.

Російські транспортні кораблі перед завантаженням відключають свої пристрої стеження. Це ускладнює відстеження портів призначення кораблів. Проте переміщення зернового флоту можна простежити за допомогою оцінки супутникових знімків, зображень суднових спостерігачів і фрагментарних даних транспондерів.

За словами експерта з міжнародного права Пауліни Старскі з Фрайбурзького університету, незаконне привласнення зерна у великих масштабах, яке є свавільним і не виправданим військовою необхідністю, може бути військовим злочином.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0