Спецможливості
Новини

Росія обмежила експорт зерна: Україна цим скористалась

15:00 • Вчора
134
Росія обмежила експорт зерна: Україна цим скористалась фото, ілюстрація

Російські обмеження на експорт пшениці допомогли Україні укласти вигідний контракт з Єгиптом на поставку зерна цього тижня, повідомили трейдери.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Державний закупівельник зерна Єгипту GASC придбав 290 тис. тонн пшениці на міжнародному тендері у понеділок. З цієї кількості 120 тис. тонн припало на Україну, ще 120 тис. тонн – на Румунію, а 50 тис. тонн – на Болгарію.

Хоча Росія є головним постачальником пшениці для Єгипту, вона не брала участі у продажі через політику стримування цін на внутрішньому ринку, щоб запобігти зростанню інфляції, частково викликаному військовими витратами. Обмеження включають мінімальну експортну ціну, податки на експорт та обмеження на продаж російського зерна іноземними компаніями.

«Якби російські експортери могли пропонувати реальні ринкові ціни, що були б значно нижчими, вони, скоріш за все, повністю захопили б цей єгипетський контракт, – зазначив один із трейдерів. Російські обмеження роблять українську пшеницю привабливішою, особливо для імпортерів, які перебувають у складній фінансовій ситуації, таких як Єгипет».

Один український трейдер повідомив, що обмеження Росії відкрили додаткові можливості для України, хоча країна вже реалізувала близько 60% своїх цьогорічних експортних планів. 

«Найбільш дешевий постачальник виходить з гри, тому питання не в тому, хто виграє, а хто програє», – сказав він.

За словами Хешама Солімана, єгипетського трейдера, Росія утримується від продажів, чекаючи на підвищення цін.

«Це не лише про обмеження експорту – Росія знає, що контролює ринок, і діє відповідно», – зазначив Соліман.

Він додав, що єгипетський державний закупівельник вирішив звернутись до альтернативних постачальників з Чорноморського регіону.

Колишній радник єгипетського міністерства постачання Ноамані Наср сказав, що Росія часто вводить приховані обмеження для регулювання експорту. 

«Іронія в тому, що це йде на користь конкурентам Росії».

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0