Спецможливості
Новини

Роман Сластьон: Чому земельні законопроєкти повільно просуваються в Раді

10.03.2021
766
Роман Сластьон: Чому земельні законопроєкти повільно просуваються в Раді  фото, ілюстрація
Роман Сластьон

Ринок землі в Україні відкривається 1 липня. Які важливі рішення ще не прийняті — і чому? Своєю думкою поділився генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Роман Сластьон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на comments.ua.

До відкриття ринку с/г земель критично важливим є прийняття 5 законопроєктів, які стосуються наступних аспектів земельних відносин:

  • дерегуляція і децентралізація — законопроєкт №2194;
  • врегулювання електронних земельних торгів — законопроєкт №2195;
  • про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, зокрема з метою викупу землі с/г виробниками — законопроєкт №3205-2;
  • завершення процесу розпаювання шляхом приватизація земель державних підприємств — законопроєкт №3012;
  • консолідація і усунення черезсмужжя с/г земель — законопроєкт ще в розробці. 

Крім того, для повноцінної імплементації земельної реформи уряду потрібно прийняти ще понад 50 підзаконних актів, а часу на їх розробку і затвердження залишилося вкрай мало.

Земельні законопроєкти доволі повільно просуваються в Раді через бажання окремих груп зіграти на них, спробах блокування їх проходження для отримання політичних дивідендів.

І хоч більшість розуміє суспільну значимість і правильність взятого курсу земельної реформи, без політичної волі президента такі законопроєкти не набирають необхідної кількості голосів підтримки.

 

Інтерв'ю
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0