Спецможливості
Новини

Ринок землі: де в Україні найдорожча земля

02.06.2022
803
Ринок землі: де в Україні найдорожча земля фото, ілюстрація

Із моменту запуску ринку землі у системі «Prozorro.Продажі» оголошено 5149 аукціонів із оренди та продажу землі, які охоплюють площу в 27,4 тис. га. Загальна вартість усіх лотів — 1 млрд 481 млн грн, повідомляють у пресслужбі «Prozorro.Продажі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагро.

Так, аукціонів із оренди землі в системі на сьогодні оголошено на 120 млн грн. Таких лотів за весь час виставлено 3289, вони охоплюють площу в 23 878 га.

У ТОП-5 регіонів за стартовою вартістю лотів — Одеська (19 тис. грн), Львівська (12,7 тис. грн), Кіровоградська (8,5 тис. грн), Хмельницька (8,5 тис. грн) та Дніпропетровська (8 тис. грн) області.

Загальна вартість усіх лотів із відчуження землі — 1 млрд 360 млн грн. Таких аукціонів у системі 1860, загальна площа земельних ділянок — 3503 га.

У ТОПі регіонів, де лоти із продажу землі оцінюються найдорожче, — Львівщина, Київщина, Закарпаття, Одещина та Волинь.

Середня кількість учасників — 3,4. Зростання ціни на торгах становить 204 %. За землями с/г призначення завершено 1 359 аукціонів.

З початку війни в системі оголошено 166 нових земельних аукціонів, із них 69 із оренди, 77 —  із продажу та 20 — продаж із переважним правом.

Нагадаємо, що 24 березня Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на період воєнного стану. Але це не стосується всіх інших видів земель – операції з ними мають проводитись і далі у «Prozorro.Продажі». Крім того, ці зміни не впливають на приватних осіб – вони, як і раніше, мають змогу оголошувати в системі «Prozorro.Продажі» торги з продажу та оренди с/г землі.

Інтерв'ю
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0