Спецможливості
Новини

Ринок засобів захисту рослин та насіння у 2023 році продовжує скорочуватися

02.11.2023
1575
Ринок засобів захисту рослин та насіння у 2023 році продовжує скорочуватися фото, ілюстрація

Огляд ринку та результати представили представники компанії «Байєр» під час Медіа клубу 1-го листопада.

У «Байєр» відмітили, що через зниження посівних площ деяких культур, інтенсивності використання гербіцидів на озимих, ріпаку, ринок ЗЗР просів: з економічної точки зору зниження відбулося на 12–15 %, а за об’ємами – приблизно на 20 % фіксується зменшення використання засобів захисту. Це впливає на якість вирощуваної аграріями продукції.

Падіння спостерігається і на ринку насіння (перш за все – кукурудзи). Минулого року у виробників залишилося достатньо насіннєвого матеріалу, бо вони не змогли його висіяти через війну, а ще причиною падіння ринку є зменшення посівних площ під кукурудзу, також достатньо значного розвитку набуває нелегальне розповсюдження генетики Декалб. Проте «Байєр» залишається найбільш стабільною компанією на ринку ЗЗР. Із ТОП 10 RND-компаній «Байєр» займає 24 % частки ринку. Компанія також втричі зросла в сегменті насіння соняшника, площі сягають 25 тис. га і це одне з досягнень «Байєр». Ситуація з ріпаком краща цьогоріч, ніж у 2022 році, насіння вдосталь, тоді як минулого року спостерігався дефіцит.

Фахівці компанії «Байєр» також дали оцінку перезимівлі зернових 2023 року

Зниження врожайності озимих культур і ріпаку не спостерігалося. Серпень, вересень та жовтень були сприятливими для соняшнику, сої та кукурудзи, врожай качанистої зібрали з гарними показниками вологості зерна і отримали на 20 % більше насіння, ніж передбачалося. Однак щодо озимини на 2024 рік прогнози не такі оптимістичні. Керівник відділу маркетингу Аграрного підрозділу компанії «Байєр» Андрій Перчиць зазначив:

«Погодні умови були не сприятливі для висіву озимини на майбутній врожай 2024 року. Через посушливі умови ріпак у полях не в дуже гарній формі. Ми очікуємо, що з 1,1 млн га ріпаку (як показує офіційна статистика) 10–15 % «не доживе» до наступного року. Також повільно просуваються темпи висіву озимої пшениці, але ми слідкуємо за прогнозами і сподіваємося, що листопад буде теплим, тому частина озимих і ріпаку чудово перезимують».

Площі під ділянками гібридизації кукурудзи компанія не зменшувала, у 2023 році було засіяно майже 6 тис. га в шести областях України, там вирощували 18 різних гібридів. Частина насіння йтиме на експорт, каже Андрій Перчиць, кукурудза має високі показники якості, які повною мірою задовольняють потреби іноземних країн. У «Байєр» очікують, що експорт їхньої продукції зросте на 30 % порівняно з сезоном–2022.

В Україні було прийнято сертифікацію насіння ЄС і «Байєр» сьогодні є інтегрованою компанією в систему забезпечення вирощування насіння в Європі, тому частина гібридів буде вирощуватися в Україні, а інша частина висіватиметься для України за кордоном.

Компанія відновила поставки насіння до клієнтів, роком раніше спостерігалися проблеми внаслідок війни. Попри все «Байєр» продовжує утримувати лідерство на ринку насіння кукурудзи, втратили лише в об’ємах, але планують повернутися на високий рівень виробництва вже у 2024 році. Компанія продовжує розвивати бізнес-моделі співпраці з партнерами в сегменті насіння, ЗЗР, інвестує у диджитал технології, розвиток сільського господарства в цілому та соціальні проєкти.

«Стратегія нашої компанії полягає в тому, що ми допомагаємо агровиробникам вирощувати якісний врожай, даємо можливість використовувати європейські продукти. Ми продовжуємо співпрацю з клієнтами за дистриб’юторською моделлю, будемо пропонувати нові продукти і прагнемо бути ближче до клієнта», – зазначив керівник аграрного підрозділу компанії «Байєр» в Україні Лаерсіо Бортоліні.

Він також додав, що 2024 рік буде не менш складним за поточний. Можливо варто переглядати ціни на продукцію, змінювати підходи тощо. Попри все, представники компанії переконані, що вдасться пройти цей непростий шлях і 2025 рік та наступні вже будуть набагато кращими для всіх.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0