Рейдерство, яке продовжується…
Історія кооперативу у Київській області широко відома в Україні з різних причин: завдяки небайдужим ЗМІ, резонансним розслідуванням, які дали розуміння взаємозв‘язків рейдерів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на BusinessVarta.
Нажаль, набула розголосу дана історія і через побиття невстановленими особами селян, членів кооперативу, які захищали свою власність.
Проблеми у селян розпочалися з неправомірних дій реєстратора у квітні 2019 році. Реєстратора, якого насправді й не було на підконтрольній Україні території. Тому, хто ж насправді втручався в Державний реєстр — невідомо.
Внаслідок такого «реєстраційного рейдерства» керівником СВК стала стороння особа, яка встановила контроль над активами СВК та господарською діяльністю.
Як доповнення до даного ланцюгу «реєстраційного рейдерства» було використано підроблене рішення суду, яке зробило своєрідний «захист» тим, хто захопив кооператив.
Щоб отримати максимальну повноту «влади» у прийнятті рішень та «узаконенню» подальшого свого перебування і діянь, рейдерам було необхідно мати більшість членів кооперативу, відомості про яких містяться в ЄДР.
Тому рейдери йдуть на повторну неправомірну реєстраційну дію уже 12.02.21 року (!!!).
Проводять загальні збори без оголошення про проведення зборів:
- проводять ці збори без кворуму;
- приймають протокольні неправомірні рішення;
- ініціюють проведення неправомірних реєстраційних дій і проводять їх.
Реєстратор Виконавчого комітету Ржищівської міської ради Київської обл. Захарченко Л.М., яка провела незаконну реєстраційну дію, допустила грубих порушень:
- не перевірила відомості у документах, які подані для державної реєстрації, з відомостями, які містяться в ЄДР;
- не перевірила вимоги статуту;
- не перевірила повноваження та наявність виконавчого органу СВК;
- не перевірила правомочність учасників загальних зборів;
- не відсканувала і, відповідно, не додала до реєстраційної справи усіх необхідних документів (ймовірно, їх і не було).
Сьогодні в Офісі протидії рейдерству розглядалася чергова скарга членів СВК «Новоселицький». Законна більшість кооперативу була присутня на засіданні. Люди не здаються уже два роки, попри погрози, побиття і відчай.
Важливо зауважити, що сьогодні на засіданні опонентами було озвучено під запис факти, які дають підстави звертатися з новим повідомленням про злочин до правоохоронних органів.
ГО «Бізнес-Варта» сподівається, що поліція Київської області отримає швидко і в повному обсязі відомості про усі факти неправомірних реєстраційних дій.
А членам кооперативу, чиї права не захистив Мінюст у 2019 році, не прийдеться довго чекати на рішення міністра, щодо даних неправомірних реєстраційних дій, які мають місце у 2021 році.