Спецможливості
Новини

рашисти повністю знищили унікальний генетичний банк рослин у Харкові

18.05.2022
1352
рашисти повністю знищили унікальний генетичний банк рослин у Харкові фото, ілюстрація

У Харкові російські війська повністю знищили єдиний в Україні та один з найбільших в світі Національний центр генетичних ресурсів рослин, розповів провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hmarochos.kiev.ua.

Зі слів Авраменка, насіння зберігалось у спеціальних сховищах і його вже готували до сівби щоб з березня засівати колекцію.

У банку зберігалося понад 160 тисяч сортів і гібридів із усього світу. Там були старовинні сорти, яким сотні років, зокрема ярі культури. Вони вже не підлягають відновленню.

«Все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. У тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло, алюміній поплавився. Вигоріло все», — розповів Авраменко.

На території центру не було військових чи бійців тероборони. Сергій Авраменко вважає, що ворог спеціально цілився в наукову установу, саме в те місце, де зберігався банк генетичних ресурсів рослин.

Установа має давню історію, колекція збереглася навіть за часів німецької окупації. Авраменко розповів, що німці не знищували цієї колекції, а навпаки намагалися зберегти, щось приховати, бо знали, що і їхнім нащадкам це знадобиться.

Селекціонери з усього світу, всіх країн, у тому числі рф, замовляли і одержували зразки з цього генофонду, щоб створювати свої сорти, адаптовані до місцевості.

Інтерв'ю
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0