Спецможливості
Новини

Рада схвалила законопроєкт щодо розпаювання земель держпідприємств

14.07.2020
861
Рада схвалила законопроєкт щодо розпаювання земель держпідприємств  фото, ілюстрація

Верховна Рада схвалила законопроєкт, який передбачає розпаювання земель державних підприємств і передачу земельних паїв під приватизацію працівникам та колишнім працівникам цих підприємств, а також іншим членам громад.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

За прийняття в першому читанні законопроєкту №3012-2 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на отримання земельної частки (паю)» проголосували 267 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. 

Як повідомив з трибуни голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, близько 600 тис. га землі перебувають у користуванні держпідприємств Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства оборони, Національної академії аграрних наук, Державної пенітенціарної служби й т. ін. 

«На цих підприємствах де-факто земля передається в оренду, що за документами приховується, наприклад, за договорами про спільну обробку землі або подібними схемами», — сказав він. 

За словами Сольського, це заважає мешканцям громад реалізувати своє право на отримання безкоштовного земельного паю від держави. 

«Законопроєкт передбачає, що до 40% земель цих підприємств, за умови, що вони йдуть на приватизацію, будуть розпайовані між працівниками та колишніми працівниками, а також співробітниками соцсфери даних населених пунктів. 20% земель передаються учасникам бойових дій на сході. І не менш 40% передаються на аукціоні в оренду», — пояснив депутат.

Він підкреслив, що прийнятий у березні 2020 року закон про ринок землі забороняє продаж земель держвласності, тому землі, не підлягають розпаюванню, будуть передані виключно під оренду без права відчуження. Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, площа земель, що передається у власність одній особі, не може перевищувати 2 га.

Інтерв'ю
Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес та розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрія – з Одещини та Запоріжжя. Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0