Спецможливості
Новини

Виробництво нішевих продуктів - це не про агрохолдинги, - експерт

17.07.2017
1556
Виробництво нішевих продуктів - це не про агрохолдинги, - експерт фото, ілюстрація
Фермер може максимально розкрити і реалізувати потенціал земельної ділянки, рослини, тварини, а також створювати гастрономічні шедеври виноробства або сироваріння

Коли мова йде про виробництво нішевих продуктів, то очевидно, що це не про агрохолдинги. Таку думку висловив Вадим Арістов, MBA, пише propozitsiya.com з посиланням на proagro.com.ua.

За його словами, агрохолдинги оперують величезними обсягами землі в обробці в умовах вкрай нетривалого вікна можливостей, яке визначається природою. Тому вони застосовують широкозахватну техніку, системи автоматизованого управління і контролю логістики, цілодобовий режим роботи в розпал посівної або збирання врожаю.

У той же час, фермер здатний зробити те, що неможливо ні в якому самому вертикально інтегрованому агрохолдингу - своїми руками підв'язати кожен кущик, обрізати кожне дерево, подивитися до кожної тварини. Фермер може максимально розкрити і реалізувати потенціал земельної ділянки, рослини, тварини, а також створювати гастрономічні шедеври виноробства або сироваріння, впевнений В. Арістов.

Експерт звернув увагу, що такий вид сільськогосподарської діяльності досить затребуваний і економічно ефективний. Адже в світі зростає кількість людей, охочих не вгамувати голод, а бажаючих їсти якісну, смачну, здорову їжу.

"В Україні є достатньо вражаючих прикладів дуже успішної експортної активності фермерів і їх експансії на ринки ЄС і США. І саме з нішевими продуктами - органічні соки, злаки, суперфуд, овочі, органічні масла, ягоди", - нагадав В. Арістов.

При цьому він зазначив, що експорт вимагає від українського фермера і додаткових інвестицій і, іноді значних, маркетингових зусиль і проходження досить відповідальної процедури сертифікації.

"Експорт - це вищий етап розвитку агропідприємства. Наслідком для внутрішнього ринку також є підвищення якості продуктів харчування і посилення конкуренції виробників. Від чого, в кінцевому підсумку, виграє споживач. Адже жоден фермер не проводитиметься окремо продукцію високої якості на експорт і менш якісну для, так би мовити, внутрішнього споживання", - упевнений В. Арістов.

Ключові слова: нишевые продукты

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее

1
0