Спецвозможности
Новости

Проблеми житомирських аграріїв: заміновані поля, нестача техніки та пального

17.05.2022
325
Проблеми житомирських аграріїв: заміновані поля, нестача техніки та пального фото, иллюстрация

У аграріїв зараз менше техніки, деякі поля треба розміновувати, а проблеми з пальним вирішуються «в ручному режимі», повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Житомир.info».

«Частина техніки знищена, частина — мобілізована і знаходиться на фронті, і вона буде компенсована державою в наступні періоди. Щодо розмінування полів, то там працюють рятувальники, самі аграрії готові надавати їм допомогу. Ми також пропрацьовуємо таке питання, як волонтери з розмінування — це люди, які мають фахові знання, раніше були рятувальниками і мають дозвіл.

Також з начальником обласної поліції зв’язалися іноземні волонтери, які запропонували свої послуги, і ми зараз пропрацьовуємо, як можна долучити іноземців до розмінування. Аграрії сказали: присилайте волонтерів, ми розмістимо і нагодуємо, аби тільки засіятись. Крім того, від держави є різні напрямки допомоги, в тому числі — кредитування. До речі, чув критику, що кредитування недостатнє, але треба розуміти, що йде війна і бюджет держави не бездонний, потрібно виходити з тих можливостей, які є», — сказав керівник ОВА.

Він також розповів про іншу допомогу аграріям посівним матеріалом.

«За ініціативи Міністерства аграрної політики компанія «Монсанто», яка знаходиться в Житомирському районі, надала безкоштовно невеликим фермерам посівний матеріал. Щодо кредитної програми — то на Житомирщині вже близько 150 млн грн таких кредитів надано. Обласна військова адміністрація «в ручному режимі» допомагала з пальним, тому що ми бачимо останнім часом, що є певні проблеми, а аграрії в посівну є чи не основними споживачами пального. Зараз у них з’явився великий конкурент — Збройні сили України, там проблем з пальним, слава Богу, немає і це головне, щоб ми могли тут на Житомирщині сіятись», — наголосив Віталій Бунечко.

Керівник ОВА також нагадав, що в Житомирській області планують цього року засіяти 389 тис. га — на 13,5 тис. га більше, ніж минулого року. Станом на 13 травня було засіяно 289 тис. га.

Интервью
Леонид Козаченко, народный депутат, президент Украинской аграрной конфедерации
Реально ли «запустить» земельную реформу в Украине уже через год? Как государство должно защитить владельцев паев и аграриев? Что ждет их в 2017-м? Удастся ли преодолеть коррупцию в государстве? На
В феврале, как раз во время работы выставки «АгроВесна 2020», в Украину по приглашению проекта Киево-Могилянской бизнес-школы Ukrainian Food Valley приезжал бывший фермер, сенатор парламента Нидерландов, где он возглавляет Комитет по... Подробнее

1
0