Спецможливості
Новини

При відкритті ринку землі українських бізнесменів можуть випередити іноземці

04.05.2017
1833
При відкритті ринку землі українських бізнесменів можуть випередити іноземці фото, ілюстрація
У швидкому відкритті ринку землі зацікавлений, перш за все, спекулятивний капітал і корумповані чиновники, які планують заробити на ціновій різниці при купівлі-продажу

У швидкому відкритті ринку землі зацікавлений, перш за все, спекулятивний капітал і корумповані чиновники, які планують заробити на ціновій різниці при купівлі-продажу. Що стосується великих агрохолдингів, то вони готуються до відкриття ринку землі, хоча і не можна сказати однозначно, що їм це вигідно. Таку думку висловив заступник голови Української аграрної партії Денис Марчук, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

З огляду на, що земельні банки агрохолдингів становлять 100 тис. га і більше, навіть при сьогоднішній заниженій вартості землі, ціна її покупки складе сотні мільйонів доларів. Таких грошей ні у одного агрохолдингу немає. Тому вони будуть змушені шукати ці кошти на фондових біржах, що є довгостроковим процесом", - пояснив Д. Марчук.

Експерт не виключає, що деякі бізнесмени, які таки знайдуть гроші, кинуться скуповувати землі, поки вони не почали рости в ціні. У тому, що це рано чи пізно станеться аналітики не сумніваються, не виключаючи, що вже через кілька років гектар вітчизняних чорноземів буде коштувати $5-6 тис. і більше.

Але їх можуть випередити іноземці, для яких сотня мільйонів доларів за родючі грунти не є проблемою. Зрозуміло, що заборону продавати землі іноземним громадянам будуть легко обходити, реєструючи підприємства в Україні і на українців, або купуючи землі на вже існуючі фермерські господарства.

Вітчизняні латифундисти це знають і розуміють, що як тільки ринок землі відкриється, вітчизняні чорноземи переділять. І не факт, що ті, хто сьогодні очолює рейтинги за обсягом земельних банків, зможуть утримати свої позиції. За прогнозами першого заступника Мінагропроду Максима Мартинюка, після відкриття ринку земельний банк великих агрохолдингів може зменшитися на 20%.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0