Спецможливості
Новини

Потреба АПК лише в підтримці на здешевлення кредитів оцінюється в 3-4 млрд

21.10.2018
1003
Потреба АПК лише в підтримці на здешевлення кредитів оцінюється в 3-4 млрд фото, ілюстрація

Потребу українського сільського господарства лише в підтримці на здешевлення кредитів народний депутат України Іван Мірошниченко оцінює в 3-4 млрд грн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Економічну правду».

«В 2019 році варто збільшити фінансування за програмою здешевлення кредитів хоча б до 700-800 млн грн. Адже закладених 127 млн грн зовсім недостатньо», - продовжує народний депутат.

Також він наголошує на необхідності встановити ліміт часткового відшкодування вартості кредитів у 10 млн грн. на одне господарство, щоб ці кошти не дісталися крупним компаніям, котрі й без компенсації можуть залучити банківське фінансування в необхідному обсязі. «10 млн компенсації дадуть змогу залучити 100 млн грн кредитів, що достатньо для господарства з 3000-5000 га в обробітку», - пояснив він.

«Доступ до кредитів стимулюватиме аграріїв виходити з «тіні» і сплачувати податки», - додав народний депутат. Він нагадав, що на сьогодні лише з 41% сільгоспугідь сплачується єдиний податок четвертої групи. Відповідно, бюджет збирає 2 млрд грн. там, де міг би збирати 4,4 млрд грн.

Також він наголосив на необхідності додаткової підтримки в обсязі 100-200 млн грн. для тих, хто займається зрошуваним землеробством – на часткову компенсацію вартості електроенергії, використаної для поливу.

Ще однією проблемою, на його думку, є часткова компенсація вартості сільгосптехніки. Частка локалізації, як вважає І. Мірошниченко, вимагає зниження до 20-25% з нинішніх 45%. Натомість її в 2019 р. зібрались підвищити до 60%. А частку вартості техніки, що відшкодовується, слід збільшити з 30 до 40%. 

Ключові слова: кредити для АПК

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0