Спецможливості
Новини

Втрати посівних площ озимого ріпаку можуть скласти від 20%

10.05.2017
1905
Втрати посівних площ озимого ріпаку можуть скласти від 20% фото, ілюстрація
Втрати посівних площ озимого ріпаку в цьому році можуть скласти від 20% і вище. У той же час потенціал врожайності знаходиться на більш низькому рівні, беручи до уваги заморозки в другій половині квітня

Втрати посівних площ озимого ріпаку в цьому році можуть скласти від 20% і вище. У той же час потенціал врожайності знаходиться на більш низькому рівні, беручи до уваги заморозки в другій половині квітня. Про це повідомив аналітик "ОДА Україна" Павло Мартишев, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

З огляду на ці фактори, аналітики "ОДА Україна" знизили свій прогноз збиральних площ ріпаку до 765 тис. га, а середній врожайності - до 2,3 т/га. Таким чином, оцінка валового врожаю ріпаку (озимого та ярого) на сьогоднішній день становить майже 1,8 млн т.

Згідно з даними Мінагропроду, втрати посівних площ озимого ріпаку в цьому році склали всього 7%, а збиральна площа очікується на рівні 827 тис. га. "Однак ми вважаємо дані оцінки занадто оптимістичними", - говорить П. Мартишев.

У квітні оператори ринку вже почали обережно озвучувати ціни на новий урожай ріпаку. Станом на 8 травня 2017 року вартість олійної на базисі EXW становила в середньому 10500 грн/т ($399/т), а експортна ціна FOB з постачанням в липні перебувала на рівні $400/т.

При цьому базис внутрішньої ціни по відношенню до серпневого ф'ючерсу на біржі Euronext на сьогоднішній день практично дорівнює нулю.

"Для порівняння зазначимо, що стартові ціни кампанії 2016 року становила 9800-10 тис. грн/т EXW, а початковий рівень базису був близько $30/т. Втім, протягом червня 2016 року ціни внутрішнього ринку швидко наздогнали європейські і значно перевищили їх. Тому, незважаючи на відносно високі стартові ціни в Україні, в червні вони можуть вирости ще значніше по ходу підвищувальної тенденції європейського ринку", - додав експерт.

Таким чином, баланс ріпаку нової кампанії буде досить напруженим, констатують в компанії.

Поки кліматичні ризики в основних областях вирощування олійної і туманні перспективи імпорту каноли в ЄС вказують на подальше зростання цін. Перешкоджати цьому може зниження маржі переробки ріпаку в Європі, а також конкуренція з боку інших олійних культур, які показують більш важкі баланси.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0