Спецвозможности
Новости

Посівна на Вінниччині проходить в умовах дефіциту вологи

28.03.2022
431
Посівна на Вінниччині проходить в умовах дефіциту вологи фото, иллюстрация

За повідомленням Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА, сільськогосподарськими підприємствами області активно проводиться закриття вологи та підготовка ґрунту під посів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vin.gov.ua.

За інформацією науковців, ситуація на полях обумовлена жорстокою лютнево-березневою посухою. Так, за період з 10 лютого по 21 березня в регіоні практично відсутні істотні опади. Кілька мм снігу, що періодично випадали, на стан зволоженості ґрунту суттєво не вплинули.

Аналіз опадів за останні сім місяців показує, що продуктивна ґрунтова волога на сьогодні є в дефіциті. За даними Вінницького обласного центру з метеорології, у метровому шарі ґрунту під пшеницею озимою її запаси становлять біля 70 % від  багаторічного показника. Через нічні морози і денні суховії щодобові втрати ґрунтової вологи сьогодні складають 1,5-1,7 мм. 

Особливо складна ситуація складається на посівах пшениці озимої та інших колосових культур, які вийшли із зими у фазі сходів 1-2 листки. У верхньому шарі ґрунту (0-5 см), де має формуватись вузол кущіння, продуктивна волога практично відсутня, що загрожує зрідженням посіву.

Станом на 25 березня 2022 року по всіх категоріях господарств області вже посіяно:

  • ярої пшениці — 2,1 тис. га (12,4 % до прогнозу);
  • ярого ячменю — 11,3 тис. га (15,2 % до прогнозу);
  • вівса — 0,15 тис. га (12,5 % до прогнозу);
  • гороху — 0,7 тис. га (13,2 % до прогнозу).

В умовах воєнного стану, коли матеріальні ресурси обмежені, а система мінерального живлення для багатьох підприємств є недостатньою, аграріям слід максимально використати природну родючість ґрунту, яка на більшості території Вінниччини здатна забезпечити непоганий врожай зернових культур.

Интервью
Крайне важно не только готовиться к приобретению земли, но и не потерять земельные участки, которые есть в пользовании сельхозпредприятий уже сегодня. В этом контексте крайне важно понимать, на какие условия договора аренды, эмфитевзиса... Подробнее
Олександр Дуда
Сегодня аграрии все чаще сталкиваются на своих полях с засухой, а это означает необходимость ротации привычных полевых культур на более засухоустойчивые. Одной из таких может стать амарант. При средней урожайности в Украине 2 т / га (а на... Подробнее

1
0