Спецможливості
Новини

Посівні площі під цукровими буряками в Україні зменшились на 5%

15.05.2020
701
Посівні площі під цукровими буряками в Україні зменшились на 5% фото, ілюстрація

Станом на 13 травня в Україні засіяно 209 тис. га цукрових буряків, що на 5% менше показників минулого року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу "Укрцукор".

Окрім зменшення посівних площ, поточний сезон характеризується і менш сприятливими погодними умовами що, в свою чергу, може суттєво вплинути на врожайність.

«Цього року посівна була значно ускладнена, адже безсніжна зима і відсутність опадів фактично позбавила ґрунт вологи і в результаті маємо пилові бурі та суховії. Потім квітнева посуха змінилась травневими зливами і приморозком, а частина посівів Вінниччини, Полтавщини і Хмельниччини уражена шкідниками. Всі ці фактори можуть негативно вплинути на розвиток коренеплоду, що призведе до втрати маси кореня і цукристості», – характеризує посівну аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

У структурі посівів, як завжди, лідирує Вінницька область – 23% від загальної площі. На другому місці – Полтавська область (12,9%), яка цього року обігнала Хмельницьку – 11,2%. На своїх полях вони мають відповідно 27 тис. га та 23,3 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Київщина – 22,5 тис. га (10,8%).

«Вінниччина залишається лідером за посівними площами цукрових буряків, проте, цього року посіяли на 200 га менше, ніж минулого. Також, у порівнянні з минулим роком відчутно зменшились посівні площі у Тернопільській (на 4,8 тис. га) і Волинській (3,1 тис. га). Центральна Україна навпаки ж, наростила площі «солодких» коренеплодів (Черкаська область – 1,5 тис. га, Кіровоградська – 1,2 тис. га, Полтавська – 600 га)», - підсумував аналітик.

Нагадаємо, що в 2019/2020 МР виробництво цукру зменшилось на 19% і становить 1,48 млн т.

У сезоні працювало 33 цукрові заводи.

 

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0